Serie A: Pierwsza porażka DHL Modena, na czele tabeli Cucine Lube z kompletem zwycięstw

Po szóstej kolejce Serie A liderem został grupowy rywal Skry Bełchatów z Ligi Mistrzów. Cucine Lube Civitanova jest już jedyną ekipa bez porażki, bowiem DHL Modena wywiozło tylko punkt z Trydentu po bardzo emocjonującym meczu na szczycie.

Ola Piskorska

W 6. kolejce włoskiej ekstraligi w meczu na szczycie pierwszej w tym sezonie porażki doznał mistrz Włoch, grający bez swojej punktodajnej gwiazdy czyli Earvina Ngapetha. DHL Modena po zaciętej walce poległa na wyjeździe w Trydencie, choć prowadziła już 2:1 w setach. Trentino Volley przeważało w polu serwisowym, zwłaszcza Oleg Antonow swoimi zagrywkami demolował rywali w kluczowych momentach i za to dostał statuetkę MVP. Goście mieli z kolei o wiele wyższą skuteczność w ataku, ale dwa ostatnie sety zagrali wyraźnie słabiej. Identyczny był rozkład punktów w obu zespołach na skrzydłach: atakujący Djuric i Vettori 24 i 23 punkty, jeden przyjmujący - Nikić i Lanza - 17 punktów, a drugi - Petrić i Antonow - 15. Natomiast środkiem więcej punktów zdobyła Modena, gdzie brazylijska para Bruno Rezende i Lucas grają ze sobą z każdej możliwej piłki na pamięć.

Zgodnie ze znanym powiedzeniem na podziale punktów między ekipami z czołówki skorzystał trzeci, czyli Cucine Lube Civitanova, która łatwo pokonała u siebie Calzedonię Werona w trzech setach. Tym samym pozostaje jedynym wciąż niepokonanym zespołem i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Grupowego rywala Skry do wygranej poprowadził Osmany Juantorena, wspierany przez Ivana Miljkovića, ale przeważali w każdym elemencie, nie tylko w ataku.

Na czwarte miejsce tabeli wspięła się Sir Safety Perugia pokonując na wyjeździe słabiutkiego przeciwnika z Padwy.

Bartosz Bućko w ekipie z Werony nie wyszedł na boisko, tak samo Michał Kaczyński w zespole z Molfetty.

Wyniki spotkań 6. kolejki Serie A:

Tonazzo Padova - Sir Safety Conad Perugia 1:3 (27:25, 22:25, 19:25, 18:25)
Najwięcej punktów: dla Sir Safety Conad Perugia - Aleksandar Atanasijević (22) oraz Emmanuele Birrarelli, Denis Kaliberda i Christian Fromm (po 13); dla Tonazzo Padova - Gonzalo Quiroga (15) oraz Stefano Giannotti i Brian Cook (po 13).

Diatec Trentino - DHL Modena 3:2 (25:23, 19:25, 21:25, 25:20, 15:10)
Najwięcej punktów: dla Diatec Trentino - Mitar Djurić (24),Filippo Lanza (17), Oleg Antonow (15), dla DHL Modena - Luca Vettori (23),  Milos Nikić (17), Nemanja Petrić (15).

Ninfa Latina - Revivre Milano 3:2 (25:19, 25:22, 23:25, 22:25, 21:19)
Najwięcej punktów: dla Ninfy Latina - Simon Hirsch (31), Alen Sket (15); dla Revivre Milano - Danail Miluszew (22), Kamil Baranek (21) .

Cucine Lube Banca Marche Civitanova - Calzedonia Werona 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)
Najwięcej punktów: dla Lube - Osmany Juantorena (16), Ivan Miljković (13); dla Calzedonii Werona - Sasa Starović (15), Uros Kovacević (14).

LPR Piacenza - CMC Romagna 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25)
Najwięcej punktów: dla LPR Piacenza - Drazen Luburić (27), John Perrin (16); dla CMC Romagna - Maurice Torres (26), Rafail Koumentakis (16), Maarten Van Garderen (13).

Gi Group Monza - Exprivia Molfetta 3:1 (25:22, 25:20, 18:25, 25:21)
Najwięcej punktów: dla Monza - Verhees (15); dla Exprivia Molfetta - Fernando Hernandez (17), Luigi Randazzo (8).