Liga Mistrzów, gr. C: Niesamowity set w Maaseiku, pierwsze zwycięstwo Noliko

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Noliko Maaseik pokonało 3:0 PAOK Saloniki w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Pierwsza partia tego pojedynku trwała aż 45 minut i zakończyła się po długiej walce na przewagi.

Kibice Noliko nie mogli sobie wymarzyć bardziej emocjonującego przebiegu inauguracyjnej odsłony niż ten, jaki zaserwowali im wtorkowego wieczora ich ulubieńcy. Nie dość, że w żadnym momencie pierwszego seta ani jedna, ani druga ekipa nie posiadała pokaźnej inicjatywy, to na dodatek zwycięzca został wyłoniony po iście morderczej końcówce. Siatkarze PAOK-u meli prawo pluć sobie w brodę, ponieważ nie wykorzystali żadnej z licznych piłek setowych. Miejscowym zwycięstwo 37:35 zapewniły ostatecznie udane zagrania holenderskiego duetu Jelte Maan - Rob Bontje.

Kolejna partia trzymała w napięciu do drugiej przerwy technicznej, na której goście z Grecji prowadzili 16:15. Wówczas jednak po ich stronie zaczął mylić się atakujący Rolando Cepeda, co pozwoliło siatkarzom Noliko odzyskać inicjatywę i triumfować 25:22.

Trzeci set nie dostarczył już wielu emocji. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilkopunktową przewagę, by później spokojnie ją kontrolować i przypieczętować triumf w całym spotkaniu.

Znakomite zawody rozegrał wspominany już wcześniej przyjmujący Jelte Maan, który popełnił zaledwie jeden błąd (w przyjęciu) i atakował ze znakomitą, 82-procentową skutecznością. W bloku z równie świetnej strony pokazał się natomiast Bontje (6 punktów).

Ciężar gry przyjezdnych spoczywał przede wszystkim na dwójce ofensywnie usposobionych Kubańczyków: Cepedzie oraz Javierze Jimenezie. Łącznie wykonali oni 61 ataków, skutecznie wykańczając mniej więcej połowę z nich. Siatkówka prezentowana przez graczy PAOK-u był jednak za mało wszechstronna, by na dłuższą metę skutecznie rywalizować z Noliko. Tym samym belgijska ekipa zdobyła pierwsze punkty w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Noliko Maaseik - PAOK Saloniki 3:0 (37:35, 25:22, 25:19)

Noliko: Maan (17), Pereyra (14), Wijsmans (15), Raymekers (3), Pinheiro (4), Bontje (14), Jorna (libero) oraz Finoli

PAOK: Jimenez (11), Ntinas (7), Kournetas, Cepeda (20), Georgiew (6), Petroglou (9), Gkaras (libero) oraz Terzis, Efraimidis, Karasavvidis