Eleonora Dziękiewicz: Do każdego przeciwnika podchodzimy poważnie

W środowym meczu 10. kolejki Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał SK bank Legionovię Legionowo 3:0. Dąbrowianki problemy miały tylko w pierwszym secie.

Łukasz Witczyk

Bezsprzecznymi faworytkami konfrontacji pomiędzy Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza i SK bank Legionovią Legionowo były gospodynie. Zagłębiowski zespół miał na swoim koncie sześć zwycięstw i w ligowej tabeli zajmował czwartą pozycję. Z kolei legionowianki tylko raz w obecnych rozgrywkach odniosły triumf i sklasyfikowane były na dziesiątej lokacie.

Jednak pierwszego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które prowadziły 15:9. Wówczas jednak dąbrowianki rzuciły się do odrabiania strat. Przy zagrywce Karoliny Różyckiej Tauron MKS nie tylko zniwelował zaliczkę rywalek, ale wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta.

Pierwsza odsłona była najbardziej wyrównaną podczas dąbrowsko-legionowskiej konfrontacji. W pozostałych partiach to gospodynie dominowały nad niżej notowanymi rywalkami. - Troszeczkę długo wchodziłyśmy w to spotkanie, bo dopiero w połowie pierwszego seta zaczęłyśmy grać to, co powinnyśmy od początku. Nie zmienia to faktu, że grało nam się łatwo, przyjemnie i wygrałyśmy w trzech setach - powiedziała Eleonora Dziękiewicz.

W drugiej i trzeciej partii dąbrowianki były poza zasięgiem rywalek. Na początku drugiego seta Tauron MKS szybko wywalczył sześć "oczek" przewagi i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, a w trzeciej odsłonie gra długo toczyła się punkt za punkt, lecz w końcówce to zagłębiowski zespół był stroną dominującą. Tym samym gospodynie odniosły siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Mimo dużej różnicy dzielącej obie ekipy w tabeli dąbrowianki przystąpiły do spotkania mocno zmobilizowane. - Na pewno nie zlekceważyłyśmy Legionovii. Zawsze podchodzimy do każdego przeciwnika poważnie i z pełnym zaangażowaniem. Nie ma mowy o tym, by kogokolwiek zlekceważyć - stwierdziła kapitan zespołu z Dąbrowy Górniczej.

Po zwycięstwie nad SK bank Legionovią Legionowo Tauron MKS Dąbrowa Górnicza awansował na trzecią pozycję w tabeli Orlen Ligi, a na swoim koncie ma 22 "oczka". Do prowadzącego Chemika Police dąbrowianki tracą 8 punktów. Z kolei legionowianki są jedenaste i w swoim dorobku mają zaledwie 4 punkty.