Pełna dominacja Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza

W meczu 10. kolejki Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza bez większych problemów rozprawił się w trzech setach z SK bank Legionovią Legionowo. Gospodynie miały przewagę w niemal każdym elemencie.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Faworytkami środowej konfrontacji były siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zagłębiowski zespół problemy miał tylko w początkowej fazie pierwszego seta, następnie dąbrowianki dominowały nad SK bank Legionovią Legionowo i zasłużenie wygrały w trzech setach. Dla gospodyń było to siódme zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Ligi i jednocześnie Tauron MKS awansował na trzecią lokatę. Ekipa z Legionowa poniosła dziewiątą porażkę.

Legionovia przewagę miała tylko w bloku. Zespół gości zatrzymał siedem ataków rywalek, a dąbrowianki odpowiedziały sześcioma skutecznymi blokami. Gospodynie miały nieznaczną przewagę w asach serwisowych (4-2), a także popełniły mniej błędów w ataku (7-10).

Największym atutem Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza w potyczce z SK bank Legionovią Legionowo było przyjęcie. Gospodynie miały aż 54 proc. pozytywnego przyjęcia. Z kolei legionowianki zanotowały 36 proc. w tym elemencie. Ostoją dąbrowskiego zespołu w przyjęciu była Deja McClendon, która odebrała 25 serwisów i miała 60 proc. dokładnego przyjęcia.

Dąbrowianki zanotowały również lepsze statystyki w ataku. Zakończyły one 41 proc. wszystkich ataków, a zespół gości odpowiedział 28 proc. skuteczności. Liderkami zwycięskiego zespołu były Deja McClendon, Karolina Różycka i Rebecca Pavan, które zdobyły po 13 punktów. W ekipie z Legionowa najlepiej spisała się Malwina Smarzek. Atakująca wywalczyła 11 "oczek".