KSZO - Muszynianka: Mineralne wygrały w Ostrowcu

75 minut potrzebowały siatkarki z Muszyny, by pokonać KSZO na jego własnym terenie. Mineralne wygrały bez straty seta i tylko w drugiej partii dały pograć ekipie z Ostrowca.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Pierwszy set do stanu po 3 był dosyć wyrównanym pojedynkiem. Żadna z drużyn nie chciała oddać pola przeciwnikowi, jednak szybko do głosu doszła Muszynianka i po nieskutecznym ataku Roksany Brzóski to ekipa gości schodziła na pierwszą przerwę techniczną z przewagą pięciu punktów (3:8). Sytuacja niewiele uległa zmianie w dalszej fazie seta i na drugiej przerwie technicznej również lepsze okazały się Mineralne. Skutecznie przez ostrowiecki blok przedarła się Natalia Kurnikowska i po tym ataku Muszynianka mogła spokojnie zejść na krótką przerwę (8:16). Taka przewaga nie mogła zostać roztrwoniona przez tak doświadczone siatkarki jakie grają w Muszynie (11:21) i atakiem z prawej strony tę odsłonę zakończyła Justyna Sosnowska (14:25).

Druga partia po błędach ze strony Muszynianki lepiej ułożyła się dla zespołu KSZO, który po skutecznym ataku Sandry Szczygioł prowadził już 5:1, by na pierwszej przerwie technicznej nie dać się rywalkom i po skutecznym ataku Doroty Ściurki prowadzić 8:4. Ostrowczanki jakby uwierzyły we własne możliwości i choć rywalki goniły wynik, to na drugiej przerwie technicznej po ataku Szczygioł ekipa KSZO prowadziła dwoma oczkami (16:14). Zespół Mineralnych nie dał łatwo za wygraną i wyrównał stan seta (18:18, 23:23), zaś emocjonującą końcówkę lepiej wytrzymał zespół gości i zwyciężył w drugiej partii do 24.

Trzecia odsłona to wyrównana walka z obu stron, choć pierwsza przerwa techniczna zapisana została na konto ostrowczanek po asie serwisowym Ewelina Polak (8:6). Remis do stanu po 13 to było wszystko na co ekipie KSZO w tej odsłonie pozwolił zespół gości. Po tym jak na drugiej przerwie technicznej rywalki odjechały KSZO na trzy oczka po punktowej zagrywce Adeli Helić (13;16) w drużynie pomarańczowo-czarnych coś jakby się zacięło. Końcowe fragmenty lepiej zagrała ekipa Muszynianki i to ona po ataku Natalii Skrzypkowskiej wygrała do 17 i cały mecz bez straty seta.

KSZO Ostrowiec SA - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (14:25, 24:26, 17:25)

KSZO: Szczygioł, Szpak, Bednarek, Wójcik, Ściurka, Brzóska, Bulbak (libero) oraz, Dybek, Polak, Mielczarek.

Muszynianka: Grejman, Milovits, Helić, Kurnikowska, Sosnowska, Savić, Śliwa (libero) oraz Szczygieł, Hatala.

MVP: Natalia Kurnikowska (Muszynianka).