Słowenia: Trzynasty triumf RK Gorenje Velenje, dwa gole Michała Szyby

Drużyna polskiego rozgrywającego pokonała u siebie MRK Krka 34:24 w 14. kolejce ligowych rozgrywek, utrzymując się dzięki temu na pozycji lidera.

Wiktor Gumiński

Sobotni triumf był dla RK Gorenje Velenje trzynastym w sezonie. Faworyzowani gospodarze bardzo szybko wybili swoim rywalom z głowy nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku.

W 22. minucie pojedynku prowadzili już 14:6, by następnie, między innymi dzięki świetnej postawie Stasa Skube na początku drugiej połowy, powiększyć przewagę do ośmiu (18:10), a później dziesięciu trafień (21:11). Trudni do zatrzymania dla gości byli również Senjamin Burić oraz Mario Sostarić, którzy zapisali na swoim koncie po 6 goli. Gracze z Velenje ostatecznie zwyciężyli 34:24, a ich sukces nie był choćby przez chwilę zagrożony.

Michał Szyba nie był w tym pojedynku pierwszoplanową postacią swojego zespołu, kończąc go z dwoma zdobytymi bramkami.

RK Gorenje Velenje - MRK Krka 34:24 (17:10)
Najwięcej bramek: dla Gorenje - Senjamin Burić, Mario Sostarić - po 6; dla MRK - Jernej Papez 5, Jan Jurecić, Domagoj Orlić - po 4