Sanja Popović zawodniczką Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza

Sanja Popović została nową zawodniczką Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza. 31-letnia Chorwatka w składzie zagłębiowskiego zespołu zastąpiła Rebeccę Perry.

Olga Krzysztofik

Sanja Popović to bardzo utytułowana zawodniczka, która ma na koncie mistrzowskie tytuły trzech krajów i medale w europejskich pucharach. - Rozważaliśmy jej zakontraktowanie już przed sezonem. W związku z tym, że wróciła z Rosji, pojawiła się teraz taka możliwość i udało nam się ją zatrudnić - przekazał prezes Taurona MKS-u, Robert Koćma.

Dla Popović będzie to trzeci sezon spędzony w polskiej lidze. Jej pierwszym klubem w naszym kraju była Muszynianka Muszyna (2012/2013), z którą Chorwatka zdobyła mistrzostwo Polski i Puchar CEV, w którym została wyróżniona tytułem MVP całych rozgrywek. Z kolei w poprzednim sezonie Chorwatka występowała w Budowlanych Łódź i zajęła drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek Orlen Ligi.

Z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza pożegnała się za to Rebecca Perry, która rozwiązała kontrakt z zagłębiowskim klubem. - Rebecca musiała z powodów rodzinnych wrócić do kraju. Rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron - powiedział Koćma.