Liga belgijska: Adrian Staszewski górą w "polskim" pojedynku

W ramach 7. kolejki ligi belgijskiej doszło do starcia Polaków. Po przeciwnej stronie stanęli Adrian Staszewski z Volley Asse-Lennik i Jakub Wachnik, Mateusz Przybyła oraz Jan Siemiątkowski z Precura Antwerpia.

Agata Kołacz

W jednym z ciekawszych meczów 7. kolejki od pierwszych minut grali Adrian Staszewski oraz Jakub Wachnik i Mateusz Przybyła. Z kolei na zmiany po stronie ekipy Precura Antwerpia wchodził czwarty z Polaków, Jan Siemiątkowski.

Volley Asse-Lennik we własnej hali nie dało żadnych szans ekipie z Antwerpii, wygrywając w trzech setach. Najmniej emocji było w drugiej partii, którą przyjezdni przegrali różnicą 9 "oczek".

Najwięcej punktów zdobył Jakub Wachnik, który zapisał na swoim koncie 10 "oczek". Bardzo dobrze wywiązał się ze swojego podstawowego zajęcia, jakim jest przyjęcie. Piłkę dogrywał 21 razy, popełnił przy tym tylko 1 błąd. Uzyskał 57 proc. przyjęcia pozytywnego i 24 proc. perfekcyjnego. W grze ofensywnej również spisał się bez zarzutu. Skończył 7 z 16 ataków (41 proc.), a do tego dorzucił 1 blok i 2 asy serwisowe. Podobny wskaźnik skuteczności w ataku uzyskał Mateusz Przybyła (3/7, 43 proc.). Środkowy również zdobył punkt blokiem.

W lepszym humorze był jednak Adrian Staszewski, którego drużyna odniosła siódme zwycięstwo w rozgrywkach. Sam Polak również może być zadowolony ze swojego występu. Przyjmował z 42-procentową dokładnością, a w ataku skończył 8 z 13 piłek.

Wyniki 7. kolejki ligi belgijskiej:

Volley Haasrode Leuven - Voc Amigos St.Antonius Zoersel 3:2 (25:17, 23:25, 21:25, 25:18, 15:8)
Volley Asse-Lennik - Precura Antwerpia 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)
Prefaxis Menen - Knack Roeselare 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)
VDK Gent - Noliko Maaseik 1:3 (18:25, 26:24, 23:25, 26:28)
VBC Waremme - Axis Shanks Guibertin 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 25:18, 13:15)