Puchar CEV kobiet: Muszynianka Muszyna w ćwierćfinale!

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu CEV kobiet, zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna po raz drugi pokonał słoweński Nova KBM Branik Maribor i zameldował się w najlepszej "8" rozgrywek.

Tomasz Rosiński

Muszynianka po dość pewnym zwycięstwie w czterech setach przed własną publicznością na wyjeździe chciała przypieczętować swój awans do kolejnej rundy CEV Cup.

Przyjezdne od startu rywalizacji próbowały narzucić swój styl gry, zaś ciężar zdobywania punktów brała na swoje barki Adela Helić (5:8). Podopieczne Bogdana Serwińskiego starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i w końcówce prowadziły 21:18. Jednak przestój spowodowany błędami własnymi sprawił, że ekipa z Mariboru odrobiła straty z nawiązką i wygrała inauguracyjnego seta do 23.

Po triumfie w pierwszej partii ekipa Nova KBM Branik uwierzyła we własne możliwości i starała się dotrzymywać kroku zawodniczkom z Muszyny (12:12). Natalia Kurnikowska i spółka zaczęły przyspieszać dopiero po drugiej przerwie technicznej w II odsłonie (15:17). Spokojnie rozgrywała Julia Milovits, natomiast siatkarki z Polski wykorzystywały swoje okazje w ofensywie i już nie dały się dogonić w tej części potyczki (20:25).

Muszynianka Muszyna była na fali po zwycięstwie w 2. secie i wypracowała sobie dwupunktową przewagę (7:9). Anna Grejman i jej klubowe koleżanki lepiej prezentowały się w polu serwisowym oraz w bloku, co przełożyło się na wynik na tablicy świetlnej (7:15). W końcowym rozrachunku przyjezdne wygrały 25:17 i były pewne występu w kolejnej fazie europejskich rozgrywek.

Po triumfie w trzeciej partii polska drużyna jakby spuściła z tonu, a wciąż ambitnie walczyły gospodynie konfrontacji (11:9). Nieźle poczynała sobie Iza Mlakar, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 16:13. Muszynianka jeszcze starała się podjąć rękawicę i zbliżyła się do swoich rywalek na jeden punkt (19:18). Ostatecznie Branik Maribor zachował więcej zimnej krwi i doprowadził do tie-breaka (25:23).

W pierwszej części decydującej odsłony trwała wyrównana walka (6:6), ale z czasem zaczęła przyspieszać ekipa z Muszyny (8:11). Zawodniczki występujące na co dzień w Orlen Lidze już nie zaprzepaściły swojej szansy (10:15) i pokonały drużynę z Mariboru 3:2.

W 1/4 finału Pucharu CEV Muszynianka zmierzy się z azerskim Azeryolem Baku.

Nova KBM Branik Maribor - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:23, 20:25, 17:25, 25:23, 10:15)

Nova KBM Branik Maribor: Mlakar (26), Kaucić (9), Cvetanović (16), Ammerman (13), Najdić (1), Planinsec (13), Sobocan (libero) oraz Blagne, Pintar.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Savić (12), Grejman (9), Helić (29), Sosnowska (9), Kurnikowska (10), Milovits (4), Śliwa (libero) oraz Skrzypkowska, Ciaszkiewicz-Lach (4), Hatala (2), Szczygieł.

Pierwszy mecz: 3-1 dla Muszynianki Muszyna.
Awans: Muszynianka Muszyna.

Czy uważasz, że Muszynianka Muszyna w ćwierćfinale Pucharu CEV wyeliminuje Azeryol Baku?