Serie A2: Zacięty mecz Bolonii

W poniedziałkowym spotkaniu zespołu Marcela Gromadowskiego potwierdzenie znalazła reguła, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Po dwóch godzinach gry i pięciu setach walki zespół Polaka w meczu kończącym 20. kolejkę Serie A2 musiał uznać wyższość drużyny Olio Pignatelli Isernia.

Kinga Bernacka

Wayel Bolonia - Olio Pignatelli Isernia 2:3 (25:19, 25:21, 22:25, 19:25, 12:15)

W poniedziałkowym spotkaniu zespół Polaka prowadził już 2:0, bo dwie pierwsze partie tego meczu zakończyły się pewnymi wygranymi Bolonii. W kolejnych setach zdecydowanie lepiej radziła sobie Isernia, która bez większych problemów doprowadziła do tie-breaka. Początek decydującej partii był wyrównany, ale po zmianie stron ponownie zaczęli dominować goście, którzy ostatecznie wygrali tego seta 15:12, a cały mecz 3:2.

Najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu z Bolonii był w poniedziałek Jayson Jablonsky, który zdobył 21 punktów. Marcel Gromadowski w meczu z Isernią zgromadził na swoim koncie „oczko” mniej (20 pkt). Polak atakował z 43 proc. skutecznością.

Po poniedziałkowym spotkaniu Wayel Bolonia w tabeli Serie A2 zajmuje dziesiąte miejsce natomiast Isernia jest piąta.