Liga belgijska: W pojedynku na szczycie lepsza drużyna Adriana Staszewskiego

Po ósmej kolejce rozgrywek ligi belgijskiej już tylko jedna drużyna pozostaje bez porażki na koncie. Volley Asse-Lennik pokonało w pojedynku na szczycie Knack Roeselare 3:1. Zwycięstwo odniosła także druga "polska" ekipa, Topvolley Callant Antwerpia.

Anna Bagińska

W pojedynku lidera z wiceliderem zdecydowanie lepsze okazało się Volley Asse-Lennik, które pozwoliło Knack Roeselare na ugranie jednego seta. W szeregach zwycięskiej drużyny dobrze spisywał się Adrian Staszewski, którego dorobek punktowy był drugi najlepszy w drużynie. Polski przyjmujący zdobył łącznie 13 punktów, z czego 10 atakiem przy skuteczności rzędu 50 proc., dwa blokiem i jeden zagrywką. Polak był bardzo zajęty w przyjęciu, gdyż był głównym celem rywali. Przyjmował 29 razy, przy czym popełnił jeden błąd, a przyjęcie pozytywne miał rzędu 66 proc., perfekcyjne - 38 proc.

Także druga drużyna z Polakami w składzie, TopVolley Callant Antwerpia, zanotowała na koncie zwycięstwo. Jakub Wachnik i koledzy bez większych problemów poradzili sobie z Volley Haasrode Leuven w czterech setach. Polski przyjmujący zanotował drugi wynik punktowy w swojej drużynie, zdobywając w sumie 21 punktów, z czego 15 atakiem, przy bardzo dobrej skuteczności 62 proc. Dodatkowo dołożył cztery punktowe bloki i dwa asy, a w przyjęciu nie popełnił błędu, chociaż sama skuteczność nie była imponująca - 45 proc. pozytywnego i tylko 18 perfekcyjnego. Do dorobku swojej ekipy sześć punktów dołożył Mateusz Przybyła, który trzy czwarte piłek w ataku zamienił na punkty, dołożył też dwa bloki i jednego asa. Jan Siemiątkowski wchodził tylko na zmiany i punktów na swoim koncie nie zapisał.

Teraz w lidze belgijskiej nastąpi prawie miesięczna przerwa ze względu na udział reprezentacji Belgii w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się na początku stycznia w Berlinie.

Wyniki 8. kolejki ligi belgijskiej:

VDK Gent Heren - VBC Waremme 3:0 (25:23, 26:24, 28:26)
Noliko Maaseik - Prefaxis Menen 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
Knack Roeselare - Volley Asse-Lennik 1:3 (22:25, 25:17, 20:25, 23:25)
TopVolley Callant Antwerpia - Volley Haasrode Leuven 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:15)
Amigos Zoersel - Axis Shanks Guibertin 3:2 (22:25, 25:18, 25:20, 23:25, 17:15)