Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Joandry Leal otrzymał brazylijskie obywatelstwo. Canarinhos będą mieli swojego Leona już w Rio?

To już oficjalna wiadomość. Mający kubańskie pochodzenie znakomity przyjmujący [tag=23804]Joandry Leal[/tag] otrzymał obywatelstwo Brazylii. W Kraju Kawy mają nadzieję, że zagra on już podczas igrzysk [tag=17960]Rio de Janeiro 2016[/tag].

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Leal od 2012 roku jest zawodnikiem brazylijskiego klubu Sada Cruizero i od pewnego czasu ubiegał się on o obywatelstwo tego kraju, co nastąpiło w grudniu 2015 roku.

- Cieszę się, że sprawa zakończyła się sukcesem. Mam zamiar dalej wykonywać swoją pracę w Brazylii. Jak Bóg da chciałbym zagrać podczas igrzysk olimpijskich w Rio - stwierdził urodzony w Hawanie siatkarz.

W obliczu pewnych problemów z przyjmującymi, Brazylijczycy chcieliby, żeby były reprezentant Kuby przywdział ich barwy w trakcie IO w 2016 roku. Jednak, aby tak się stało, muszą zostać spełnione formalności i zgodę musi wydać Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB), na której czele stoi Ary Graca.

27-letni Joandry Leal to wicemistrz globu z 2010 roku i jest uważany za jednego z najlepszych graczy na świecie na swojej pozycji. Pod koniec października poprowadził on drużynę z Cruzeiro do złotego medalu KMŚ, a sam został wybrany MVP imprezy.


Mający 201 centymetrów wzrostu Leal to kolejny po Osmany'm Juantorenie (Włochy) i Wilfredo Leonie (Polska) zawodnik urodzony na Kubie, który otrzymał obywatelstwo innego państwa.

Źródło: mg.superesportes.com.br

Czy uważasz, że Brazylia z Joandry'm Lealem w składzie zdobyłaby złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
mg.superesportes.com.br / Twitter / inf. własna
Komentarze (18)
 • rbk17 Zgłoś komentarz
  Leal jednym z najlepszych przyjmujących na świecie? Litości przecież on jak już to jest przeciętny...
  • piontekk13 Zgłoś komentarz
   Pięknie byłoby wygrać teraz te kwalifikacje i IO bez Leona i zobaczyć potem miny osób które utrudniały możliwość gry Kubańczyka dla naszej reprezentacji..! ; ) a po drodze pokonać
   Czytaj całość
   Brazylie z Lealem i Włochy z Juantoreną ha ha..
   • marulek Zgłoś komentarz
    Najpierw trzeba się na te IO dostać żeby rozmyślać o Leonie. Ale niewątpliwie byłaby to jakaś szansa, bo wtedy Brazylijczycy mieli by powód żeby nam "dać" Leona, choć pamiętajmy,
    Czytaj całość
    że nasze wpływy "trochę" osłabły po odejściu Mirka (chociaż w strukturach FIVB nadal siedzi ... ) Po drugie Leon ost. mówił, że i tak nie ma szans na wyjazd do IO, a było to całkiem niedawno - więc już chyba wiedzieli, że Leal też się stara o grę w innym kraju.
    • jaet Zgłoś komentarz
     Zgoda kubańskiej federacji na zmianę barw narodowych, to tylko kwestia pieniędzy i niczego więcej. Z FIVB jest już inaczej, bo oprócz pieniędzy, dochodzą też narodowe interesy, a te
     Czytaj całość
     brazylijskie są przy obecnym prezesie i przed IO w Rio, szczególnie istotne. Nie wiązałbym dużych nadziei z casusem Leala, bo FIVB, podobnie jak IHF w piłce ręcznej, może zastosować sobie tylko znane, bądź na poczekaniu wymyślone dowolne klauzule i przywołać wytyczne z kosmosu i nikt nic na to nie poradzi, a już na pewno osamotniona Polska. Zresztą tak jak napisał ktoś poniżej, dla nas najistotniejszy jest obecnie problem zakwalifikowania się na tą imprezę, bo może się okazać, że dyskutujemy o niczym i nie jest to znowu takie niemożliwe.
     • piontekk13 Zgłoś komentarz
      A nie ma czasem takiej sytuacji, że najpierw obydwaj powinni dostać zgode na grę dla innej reprezentacji od swojej rodzimej a coś mi się zdaje ze w przypadku naszego potencjalnego
      Czytaj całość
      przyszłego reprezentanta takiej zgody jak dotychczas nie uzyskano ( nwm jak z Lealem ? )
      • Puławiak Zgłoś komentarz
       Śmiesznie będzie jak z tym zagranicznym wsparciem dostaną w trąbę od Polski (lub innej reprezentacji), która tego wsparcia mieć nie będzie. Brazylia będzie pod presją i uważam, że
       Czytaj całość
       taki scenariusz jest wielce prawdopodobny.
       • Lincoln91 Zgłoś komentarz
        Ciekawe jak zachowa się FIVB.No bo albo pozwolą grać dla nowych reprezentacji Lealowi i Leonowi, albo żadnemu.Jak pozwolą jednemu to będzie afera.
        • ppp Zgłoś komentarz
         Wszyscy maja swojego Leona tylko nie Polska. Leon to zawodnik który sam potrafi wygrać mecz niestety PZPS go na początku spuścił teraz trwają nerwowe ruchy aby można go powołać do
         Czytaj całość
         kadry, ale moze być za późno. Żenada
         • Lucjus Zgłoś komentarz
          Jeśli jemu pozwolą zagrać na IO a Leonowi nie to będą ładne jaja
          • nowa Zgłoś komentarz
           Brazylia już nie taka straszna, więc będą mieli kim postraszyć. Rezende chętnie widzi Leal'a w kadrze. Przynajmniej będzie można nacieszyć oko w bardziej dostępny sposób.
           • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
            Teraz musi odczekać tyle co Leon jakieś 2 lata.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×