Effector Kielce przegrał z reprezentacją Algierii

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza przegrali pierwszy mecz w Międzynarodowym Turnieju Świątecznym o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny. Rywalem Effectora Kielce była reprezentacja Algierii.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Effector Kielce zainaugurował start w turnieju w Chęcinach z reprezentacją Algierii, która wybrała to miejsce na przygotowania do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Goście okazali się lepsi od polskiej ekipy i wygrali w czterech setach.

- Zagraliśmy słabo, w szczególności w ataku. We wszystkich setach prowadziliśmy, ale nie wykorzystaliśmy swoich okazji. W czwartym secie wygrywaliśmy już 10:3, ale nie potrafiliśmy utrzymać tej przewagi - skomentował Dariusz Daszkiewicz.

W składzie Effectora zadebiutował wypożyczony z ZAKSY Sławomir Stolc, natomiast na parkiecie nie pojawili się między innymi Sławomir Jungiewicz, Adrian Buchowski oraz Andreas Takvam. Zabrakło również Mateusza Bieńka, który z kadrą Polski przebywa w Spale.

We wtorek kielczanie zagrają z Aluron Wartą Zawiercie, natomiast w środę ekipa z I ligi zmierzy się z Algierią.

Effector Kielce -  Algieria 1:3 (16:25, 25:20, 20:25, 20:25)

Skład Effectora: Kędzierski, Szymański, Vitiuk, Stolc, Maćkowiak, Orobko, Sobczak (libero) oraz Ziemnicki.