Iran: Pewna wygrana zespołu Łukasza Żygadły, ekipa Polaka liderem rozgrywek

Sarmayeh Bank Volleyball Club kontynuuje swoją zwycięską passę w lidze irańskiej (9. wygrana z rzędu). Tym razem słabszy od ekipy z Teheranu okazał się Saipa Alborz.

Tomasz Rosiński
Łukasz Żygadło / Na zdjęciu: Łukasz Żygadło

Sarmayeh Bank, którego zawodnikiem jest polski rozgrywający Łukasz Żygadło, ostatnią porażkę poniósł 15 listopada 2015 roku (0:3 z Matin Varamin). Od tamtego czasu drużyna Polaka wygrywa mecz za meczem i wspięła się na sam szczyt rozgrywek.

W środę siłę mającego mocarstwowe plany klubu Volleyball Club odczuł zespół Saipy, który tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę (26:24). W pozostałych setach gospodarze triumfowali dość spokojnie (25:22, 25:20) i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Liderem mistrzostw Iranu jest Sarmayeh Bank Volleyball Club (12 zwycięstw, 2 porażki), który zgromadził na swoim koncie 35 punktów. Kolejne miejsca zajmują Szahrdari Urmia (34 punkty) oraz Paykan Teheran (28 punktów).

Sarmayeh Bank Volleyball Club - Saipa Alborz 3:0 (26:24, 25:22, 25:20)