Kw. do IO: Rouzier i Ngapeth poprowadzili Francuzów do zwycięstwa

Polakom starczyło pary na wyrównaną walkę tylko w pierwszych dwóch setach. Zabrakło liderów, którzy kończyliby prawie wszystko, a takich w osobie Antonina Rouziera i Earvina Ngapetha posiadali Francuzi. W efekcie wygrali półfinał 3:0.

Anna Bagińska

Przez pierwsze dwa sety obie drużyny walczyły punkt za punkt, prezentując siatkówkę na kosmicznym poziomie. Mimo tego, to Francuzi lepiej rozgrywali te decydujące akcje. Nawet jak Polacy zdołali obronić siedem piłek setowych w drugiej partii, to i tak Les Blues zakończyli tę odsłonę na swoją korzyść. W trzecim secie podopieczni Laurenta Tillie dosyć szybko odskoczyli Biało-Czerwonym i momentami mieli nawet siedmiopunktowe prowadzenie. Pomimo pogoni w końcówce nasi siatkarze nie zdołali odrobić strat i przegrali 0:3.

W polskiej drużynie najlepiej punktował Michał Kubiak, który na 18 prób ataku miał 11 skutecznych. Dobrze radził sobie też Mateusz Mika, który dołożył 10 oczek do dorobku drużyny przy niezłej skuteczności 53 proc. Najlepsi w bloku byli Marcin Możdżonek, który wszedł w trzecim secie i swoje jedyne dwa punkty zdobył właśnie tym elementem oraz Karol Kłos. Słabo sobie natomiast nasi zawodnicy radzili w zagrywce. Dwa asy zaserwował Mateusz Bieniek, jednego Bartosz Kurek, co przy dokonaniach Francuzów wygląda nieco blado.

Buszek 1 1 2 50 1 0 1

Patrząc na statystyki francuskiej drużyny widać cały kunszt Benjamina Toniuttiego. Chociaż miał porównywalne przyjęcie, co jego vis a vis (54 proc. do 55 proc.), potrafił tak pokierować grą, że jego koledzy uzyskali aż 60 proc. skuteczności w ataku. Zdecydowanym liderem drużyny był tutaj Antonin Rouzier, który zdobył aż 21 punktów, przy skuteczności 53 proc. Co ciekawe, atakujący Trójkolorowych aż cztery punkty zdobył zagrywką, tyle samo dołożył Kevin Le Roux. Swojego kolegę w zdobywaniu punktów wybitnie wspomógł Earvin Ngapeth, który zanotował ich na koncie 17 i skończył aż 68 proc. piłek.