Zagraniczne media po meczu Polska - Francja: Epicka bitwa, szalone spotkanie, dzielni Polacy pękli w trzecim secie

W spotkaniu półfinałowym turnieju w Berlinie polska reprezentacja uległa kadrze Francji. Co po tej potyczce piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
L'Équipe

"L'Équipe": Zespół Francji ograł Polskę i zbliżył się do igrzysk olimpijskich

Po dwóch zaciętych pierwszych setach, zespół Francji przyspieszył i zdominował mistrza świata, Polskę. W półfinale Francuzi wygrali 3:0 (29:27, 32:30, 25:20) i w niedzielę zagrają z mistrzami olimpijskimi Rosjanami.

Fantastyczne obrony, różnorodne ataki - to było szalone spotkanie. Do tego napięcia i prowokacje. Historia dwóch partii była niemalże taka sama, ale po wygraniu w II odsłonie Francja złapała oddech.

W trzecim secie Les Bleus wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (10:5, 19:11), lecz przy stanie 20:12 we francuskie szeregi wkradło się rozluźnienie (22:18). Ostatecznie obyło się bez konsekwencji. Francuzi przyspieszyli i zwyciężyli po ataku N'Gapetha - obwieścił prestiżowy francuski dziennik sportowy L'Équipe.

Czy uważasz, że Polacy pokonają w niedzielę Niemców i awansują do turnieju w Japonii?