Liga włoska: Kiepski start roku u Bereniki Tomsi

Metalleghe Sanitars Montichiari przegrało swój pierwszy mecz rewanżowej rundy fazy zasadniczej ekstraklasy, natomiast drużyna Magdaleny Wawrzyniak nie miała większych problemów ze zdobyciem trzech punktów.

Michał Kaczmarczyk
Berenika Tomsia / Na zdjęciu: Berenika Tomsia

Można było się spodziewać, że drużyna z Piacenzy będzie spisywać się lepiej po powrocie do gry Mai Ognjenović, która doszła do siebie po kontuzji łydki, ale rozmiar zwycięstwa nad kadrą Leonardo Barbieriego i tak jest imponujący. Aż cztery zawodniczki bianco-blu zakończyły niedzielny mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, a wśród nich wyróżniała się zwłaszcza Indre Sorokaite (17 pkt.).

Na tle rywala siatkarski z Montichiari zaprezentowały się niezwykle marnie, głównie przez słabsza niż zwykle dyspozycję Bereniki Tomsi. Reprezentacyjna atakująca skończyła zaledwie 6 z 28 swoich akcji, przez co zanotowała najgorszy występ w tym sezonie włoskiej ekstraklasy. Zdecydowanie lepiej zagrała Dominika Sobolska (7 pkt., w tym 3 bloki), ale nie mogło to zmienić obrazu gry, jak i końcowego wyniku.

Metalleghe Sanitars Montichiari - Nordmeccanica Piacenza 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Montichiari: Dalia, Brinker, Tomsia, Barcellini, Gioli, Sobolska, Carocci (libero) oraz Lombardo, Mingardi

Piacenza: Sorokaite, Belien, Bauer, Marcon, Meijners, Ognjenović, Leonardi (libero) oraz Bianchini

Ekipie z Południowego Tyrolu nie pomogły zmiany kadrowe dokonane podczas przerwy w rozgrywkach, czyli skreślenie ze składu Matei Ikić i Mari Steinbrecher oraz sprowadzenie Dominikanki Giny Mambru. Wicemistrz Włoch rozpędzał się powoli i wyszarpał pierwszego seta po trudnej walce, ale ostatecznie nie pozwolił przedostatniemu zespołowi tabeli na sprawienie niespodzianki.

W zespole Magdaleny Wawrzyniak (która w pierwszym secie zadaniowo wchodziła na parkiet) zadebiutowała amerykańska atakująca Nicole Fawcett. Mistrzyni świata z 2014 roku zmieniła po pierwszym secie Samanta Fabris i skończyła dokładnie połowę ze swoich 14 akcji. W całej drużynie Igora Gorgonzoli Novara doskonale spisywały się zarówno skrzydłowe (14 pkt. Aurei Cruz), jak i środkowe (11 pkt. Martina Guiggi), a zespół z Bolzano nie zdołał zablokować rywalek ani razu.

Igor Gorgonzola Novara - Sudtirol Bolzano 3:0 (25:23, 25:13, 25:18)

Novara: Fabris, Guiggi, Cruz, Bonifacio, C. Bosetti, Signorile, Sansonna (libero) oraz Wawrzyniak, Fawcett, Malesević,

Bolzano: Garzaro, Martinez, Marzaro, R. Lazić, Brcić, Mambru, Paris (libero) oraz Veglia, Valdthaler

Pozostałe mecze 14. kolejki Serie A1:

Foppapedretti Bergamo - Imoco Volley Conegliano 0:3 (23:25, 17:25, 16:25)
Il Bisonte Firenze - Liu-Jo Modena 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 23:25)
Obiettivo Risarcimento Vicenza - Pomi Casalmaggiore 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)
Unendo Yamamay Busto Arsizio - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (13:25, 26:24, 20:25, 17:25)