Liga Mistrzyń, gr. F: Pewne zwycięstwo Dynama Moskwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Siatkówka
Materiały prasowe / / Siatkówka

Po niemal miesięcznej przerwie zostały wznowione rozgrywki Ligi Mistrzyń. W pierwszym noworocznym spotkaniu w grupie F francuskie debiutantki podejmowały jedne z faworytek całych rozgrywek.

Zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji były siatkarki Dynamo Moskwa, które w pierwszym meczu obu drużyn pewnie zwyciężyły 3:0. W rewanżu liczyły na powtórkę z Moskwy. Natomiast francuskie debiutantki przystępowały do tego spotkania bez presji.

Wprawdzie siatkarkom Rocheville początkowo udało się prowadzić w miarę wyrównaną walkę, ale już po pierwszej przerwie technicznej przewaga Dynama zarysowywała się coraz wyraźniej.

Drugi set był o wiele bardziej zacięty od pierwszego. Najwyraźniej gospodynie przebudziły się na tyle, by zaprezentować skuteczną siatkówkę w dłuższym fragmencie. Na drugiej przerwie prowadziły nawet 16:13 i choć chwilę później przegrywały, to tylko jednym punktem (20:21). Decydujące okazały się detale i większa pewność siebie przyjezdnych.

Tym samym podopieczne Jurija Panczenko prowadziły już 2:0, a trzecia partia wydawała się być formalnością. Tak też było, przyjezdne grały konsekwentnie i skutecznie, dzięki czemu odniosły pewne zwycięstwo. W całym spotkaniu triumfowały one dzięki grze w bloku i skutecznemu atakowi. Ponadto nieustannie wywierały na przeciwniczkach presje swoją kąśliwą zagrywką.

Rocheville Le Cannet - Dynamo Moskwa 0:3 (16:25, 20:25, 14:25)

Rocheville: Nichałowa (11), Fedele (11), Todorowa (4), Kornienko (2), Stam-Pilon (3), Zambelli (2), Tsutsui (libero) oraz Bauer, Guerra Franco (3), Roy.

Dynamo: Szczerbań (10), Obmoczajewa (19), Kosanienko (1), Ljubuszkina (9), Fe Garay (11), Moroz (4), Małowa (libero) oraz Morozowa (7), Wetrowa, Lazarewa.