KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin: Zagrywka atutem gospodarzy

W piątkowym spotkaniu, otwierającym 14. kolejkę PlusLigi, Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie MKS Będzin 3:1. Nie było to porywające widowisko. Swoją wyższość ostatecznie na parkiecie i w statystykach pokazali gospodarze.
Roksana Bibiela
Roksana Bibiela
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Spotkanie rozpoczynające II rundę fazy zasadniczej PlusLigi ciężko obiektywnie ocenić pod względem jakościowym. Statystycznie, niemal w każdej formacji, lepsi byli podopieczni Marka Lebedewa.

Liderem zespołu z Jastrzębia znowu był Maciej Muzaj, który zgromadził na swoim koncie 23 punkty, atakując z 50 proc. skutecznością (18/36). W drużynie MKS-u Będzin najwięcej "oczek" zgromadził "vis a vis" Muzaja, Michał Kamiński. Atakujący będzinian zdobył 15 punktów, atakując z 48 proc. skutecznością (14/29). 

Statystycznie różnica w skuteczności obu zespołów w ataku nie była aż tak widoczna. 48 proc. w ofensywie zanotowali gospodarze, którzy na 121 piłek, 58 skończyli udanym zbiciem. Będzinianie atakowali ze skutecznością o pięć punktów procentowych mniejszą (50/115). 

Największą dysproporcję można zauważyć jednak w elemencie zagrywki. Drużyna Jastrzębskiego Węgla posłała aż 8 asów serwisowych, z których 3 były autorstwa Muzaja. Po stronie gości, tylko Tijmen Laane i Maciej Pawliński posłali po zagrywce punktowej. Podopieczni Stelio DeRocco błędnie zagrywali 11 razy i był to wynik o dwa "oczka" lepszy niż gospodarzy. Zagrywki te również odbiły się na przyjęciu. Rozbijani zagrywką będzinianie, ostatecznie przyjmowali na poziomie 53 proc. pozytywnego i 35 proc. perfekcyjnego. A jastrzębianie zanotowali kolejno 68 i 37 procentową skuteczność w tym elemencie.

Jedynym elementem, w którym to minimalnie lepsi byli siatkarze z Będzina, był blok. Przyjezdni zgromadzili na swoim koncie 8 oczek, a jastrzębianie o jeden mniej. Najwięcej, bo 3 punkty, zdobył Sebastian Warda.

Porównanie statystyk

Jastrzębski Węgiel Element MKS Będzin
8 Asy serwisowe 2
13 Błędy w zagrywce 11
68 proc. (2 błędy) Przyjęcie pozytywne 53 proc. (8 błędów)
48 proc. (58/121) Skuteczność w ataku 43 proc. (50/115)
8 Błędy w ataku 12
7 Bloki 8

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×