Liga Mistrzyń, gr. D: Siatkarki Cannes godnie pożegnały się z rozgrywkami

Siatkarki RC Cannes pokonały Vizurę Belgrad na zakończenie zmagań w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzyń 3:1. Obie drużyny żegnają się już z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Krzysztof Sędzicki
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

Teoretycznie siatkarki z Belgradu mogły jedynie zapewnić sobie miejsce w Pucharze CEV. Ich dorobek nie pozwalał już bowiem na wyjście z grupy nawet z trzeciego miejsca. Gospodynie zaś już wcześniej straciły szansę na jakiekolwiek przedłużenie swojej przygody na europejskiej arenie.

W pierwszej odsłonie francuska ekipa trzymała rywalki na - wydawało się - bezpieczny dystans od pierwszej przerwy technicznej niemalże do końca. W końcówce nie wykorzystały jednak trzech piłek setowych i wygrały dopiero na przewagi (26:24). Tego błędu nie popełniły w drugim secie, w którym triumfowały bez większych kłopotów 25:17.

Trzecia partia była nieco lustrzanym odbiciem pierwszej, bo to Vizura prowadziła grę, a od stanu 23:19 straciła pięć punktów w jednym ustawieniu. Podopieczni Yana Fanga nie wykorzystały jednak piłki meczowej i po porażce 24:26 musiały grać jeszcze jednego seta. W czwartej części meczu kibice w Cannes długo oglądali walkę punkt za punkt, lecz od stanu 12:12 inicjatywę przejęły gospodynie i nie oddały jej już do samego końca. Zwyciężyły 25:21, a w całym meczu 3:1.

RC Cannes - Vizura Belgrad 3:1 (26:24, 25:17, 24:26, 25:21)

Cannes: Cameira (1), Dimitrova (12), Kloster (12), Lazic (13), Kodola (18), Sanchez Perez (11), Ortschitt (libero) oraz Delros, Gicquel, Akulova (1), Hutinski (6).

Vizura: Vignjević (3), Rankovic (14), Kocić (9), Lozo (16), Lazović (19), Aleksić (11), Pusic (libero) oraz Miljević, Ćirović (2).