Developres SkyRes - Legionovia: W liczbach po równo, zdecydowała ambicja

W meczu 16. kolejki Orlen Ligi, Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Legionovią Legionowo 0:3. W statystykach żaden z zespołów się nie wyróżnia. O wygranej zdecydowała ambicja przyjezdnych.

Mateusz Lampart
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Developres SkyRes Rzeszów ponownie zawiódł na całej linii. Ekipa ze stolicy Podkarpacia w sobotnim spotkaniu popełniła ogrom prostych błędów. Legionovia Legionowo grała poprawnie, ale także miała kryzysowe momenty. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego lepiej zniosły grę w końcówkach i zasłużenie wygrały ten pojedynek w trzech setach. W statystykach nie ma zdecydowanej różnicy na korzyść któregoś z zespołów, ale kluczowa mogła być skuteczność w ataku na kontrach, którą przyjezdne w przeciwieństwie do rywalek miały bardzo wysoką.

Zespół znad Wisłoka znów zawiodła Joanna Kapturska. Atakująca skończyła tylko 1 z 5 ataków i zakończyła udział w meczu po pierwszym secie. Bardzo słabo spisała się również Paulina Głaz, która nie podołała zadaniu w żadnym elemencie (25 proc. skuteczności w ofensywie i 13 proc. w przyjęciu). Przeciętnie zagrała także Lucyna Borek (38 proc. w odbiorze). Na słowa pochwały zasługują Ana Otasević i Magdalena Hawryła, bo obie spisały się na miarę oczekiwań. Nieźle grała także Agata Skiba, ale im dalej w mecz, tym było gorzej. Całkiem dobre wejście zaliczyła Magda Jagodzińska.
Legionovię do zwycięstwa poprowadziła Malwina Smarzek, choć zakończyła mecz ze skutecznością nie powalającą na kolana (38 proc.). Bardzo dobre zawody rozegrała Iga Chojnacka, autorka 11 punktów i 4 bloków. Jej partnerka na środku, Katarzyna Połeć dzielnie ją wspierała. Na duże brawa zasłużyła także Natalia Gajewska. Rozgrywająca co prawda w większości przypadków kierowała piłkę do Smarzek, ale przyniosło to oczekiwany rezultat. Nagrodą MVP została wyróżniona Adriana Adamek, ale to starcie w wykonaniu libero nie było najlepsze (5 błędów w przyjęciu i 26 proc. efektywności).