DHL Modena zdobywcą Pucharu Włoch

W wielkim finale Pucharu Włoch zmierzyły się ze sobą DHL Modena i Diatec Trentino. Podobnie jak w zeszłym roku triumfował zespół z Modeny, który po jednostronnym meczu wygrał 3:0.

Anna Bagińska

W pierwszych akcjach wielkiego finału skuteczniejsi byli siatkarze Trentino Volley, którzy nie popełniali tylu błędów, co ich rywale. Kiedy jednak obrońcy tytułu ograniczyli własne pomyłki, sytuacja uległą zmianie. W ataku rozegrał się Luca Vettori, który kończył prawie wszystko. Po drugiej stronie siatki zupełnie nieskuteczny był Mitar Djurić, lepiej spisywali się Tine Urnaut oraz Filippo Lanza ale zdobywane przez nich od czasu do czasu punkty, to było za mało na wicemistrza Włoch. W pewnym momencie podopieczni Angelo Lorenzettiego prowadzili sześcioma punktami i tak wysokiej przewagi nie oddali do końca seta, wygranego do 19.

Gra w drugiej odsłonie spotkania wyrównała się. Mitar Djurić poprawił nieco swoją skuteczność, oba zespoły sporo ryzykowały na zagrywce, co skutkowało sporą liczbą błędów w tym elemencie. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 15:15. Wtedy Luca Vettori popisał się dwoma skutecznymi zagraniami, błąd popełnili siatkarze Trentino i o czas zmuszony był poprosić Radostin Stojczew. Przerwa nie pomogła. Trzypunktowa różnica utrzymywała się, a Vettori do spółki z Earvinem Ngapethem robili na boisku, co chcieli. W rezultacie kolejny set również padł łupem DHL Modena.

W trzeciej partii od początku sytuacja zaczęła się wymykać z rąk Trentino. Po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Earvin Ngapeth i szybko zrobiło się 5:1. Mistrzowie Włoch próbowali odrobić straty, po jednym z nielicznych skutecznych ataków Djuricia zespoły dzieliły tylko trzy punkty. Ale w kolejnych akcjach podopieczni trenera Lorenzettiego nie odpuszczali. Do zdobywania punktów dołączył Lucas Saatkamp, najpierw skończył dwa ataki, a potem dołożył punktową zagrywkę i było już 16:9. Końcówka seta to było już dobijanie leżącego na deskach przeciwnika. Spotkanie zakończył skuteczny atak Luki Vettoriego. Tym samym siatkarze DHL Modena obronili zdobyty przed rokiem tytuł.