Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mariusz Wiktorowicz: Co tu dużo mówić, to była katastrofa!

Mariusz Wiktorowicz, który sezon otwierał jako szkoleniowiec Developresu SkyRes, obecnie odpowiada za BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała. W 18. kolejce Orlen Ligi jego nowa drużyna przyjechała do stolicy Podkarpacia, aby zmierzyć się ze starą.
Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz

Tegoroczny sezon Orlen Ligi nie jest szczęśliwy dla Mariusza Wiktorowicza. Doświadczony szkoleniowiec krajowe zmagania rozpoczął w Rzeszowie gdzie prowadził tamtejszą drużyną Developresu SkyRes. Jednakże po około dwóch miesiącach na skutek złych wyników zespołu podał się do dymisji i zakończył współpracę z klubem. Chwilę potem wrócił na trenerską ławkę w Bielsku-Białej, gdzie przejął schedę po Emanuele Sbano.

Stąd mecz 18. kolejki Orlen Ligi pomiędzy Developresem a BKS-em Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała był jego pierwszym powrotem do stolicy Podkarpacia. Niestety dla niego, mocno nieudanym. Gospodynie pod wodzą Jacka Skroka dały przyjezdnym srogą lekcję siatkówki, wygrywając mecz 3:0, a sety do 16, 13 i 15.

- Gratuluję drużynie z Rzeszowa, bo zagrała fajne spotkanie. Dziewczyny były mocno zaangażowane, grały ofiarnie, miały dużo obron i były skuteczne w ataku. Z kolei my tego nie zagraliśmy. To był nasz bardzo kiepski mecz, nie wyszliśmy nawet z 20 punktów... Nie zrobiliśmy krzywdy zagrywką przeciwnikowi, a do tego bardzo słabo wypadliśmy, jeśli chodzi o atak i blok. Na usta cisną się po takim meczu mocne słowa, których lepiej jednak nie mówić. To była katastrofa. Nie spodziewaliśmy się takiego spotkania - mówił po meczu Wiktorowicz.

Potyczka, ze względu na sposób rozstania się 40-latka z rzeszowską ekipą nie obyła się bez podtekstów. Jak do tematu powrotu podchodził sam szkoleniowiec? - Traktowałem to spotkanie jak każde inne. Fakt, że z dziewczynami kiedyś współpracowałem, zresztą z trenerem Skrokiem także, jeszcze jako zawodnik, ale to wszystko. Dobrze nam się współpracowało. W spotkaniu każdy chciał zagrać swoje. Developres wygrał zasłużenie - komentował trener BKS-u Aluprof.

Najbliższe starcie jego drużyna stoczy w ramach Pucharu Polski kobiet. W najbliższą środę na wyjeździe zmierzy się z ŁKS Commercecon Łódź. Początek spotkania jest planowany na godzinę 20.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×