"Polska" sensacja w kobiecym Pucharze Włoch!

Wybitny mecz Bereniki Tomsi pozwolił Metalleghe Sanitars Montichiari pokonać faworyzowane Imoco Volley Conegliano i awansować do półfinału krajowego pucharu.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Ekipy z Conegliano i Montichiari mierzyły się ze sobą w ostatniej ligowej kolejce i wtedy po pięciu setach wygrał lider tabeli Serie A1. Tym większe było zdziwienie po dwóch setach spotkania tych drużyn w ramach 1/4 Pucharu Włoch. Pantery z Conegliano zdobyły w tych partiach jedynie 32 małe punkty i były o krok od odpadnięcia z turnieju. Gospodynie przemogły swoją słabość, a amerykański duet Kelsey Robinson - Megan Easy (16 i 26 pkt.) przyczynił się do doprowadzenia do piątego seta. W nim zespół z Conegliano prowadził już 13:9, by na własne życzenie stracić przewagę i pozwolić rywalkom na zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach.

MVP spotkania została zasłużenie Berenika Tomsia (32 punkty, 2 bloki i 1 as, 42 proc. skuteczności), niezawodna w każdej z pięciu partii tej sportowej batalii. Dominika Sobolska także dołożyła swoją cegiełkę do historycznego zwycięstwa w postaci 7 punktów (6/10 w ataku, 1 blok).

Imoco Volley Conegliano - Metalleghe Sanitars Montichiari 2:3 (17:25, 15:25, 25:18, 25:21, 19:21)

Conegliano: Glass, Ortolani, Adams, Robinson, Easy, Arrighetti, De Gennaro (libero) oraz Serena, Santini, Crisanti, Nicoletti, Barazza

Monrichiari: Dalia, Brinker, Tomsia, Barcellini, Sobolska, Gioli, Carocci (libero) oraz Lualdi, Mingardi, Lombardo

W pucharze Włoch mocno zawiodła ekipa Magdaleny Wawrzyniak, która po trzech setach uległa "Foppie" Bergamo, zdecydowanie niżej sytuowanej w ligowej tabeli. Żadna z podstawowych atakujących wicemistrzyń Włoch nie miała swojego dnia, zwłaszcza Samanta Fabris, która kończyła tylko co czwartą swoją akcję. Po drugiej stronie siatki wyróżniała się jej rodaczka Katarina Barun-Susnjar (19 pkt.), do tego jeden z najlepszych meczów w tym sezonie zagrała Miriam Sylla, autorka 13 punktów.

Igor Gorgonzola Novara - Foppapedretti Bergamo 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)

Novara: Fawcett, Guiggi, Cruz, Bonifacio, Signorile, Fabris, Sansonna (libero) oraz Malesević, C. Bosetti, Bosio

Bergamo: Gennari, Aelbrecht, Paggi, Barun-Susnjar, Lo Bianco, Sylla, Cardullo (libero) oraz Mori, Plak