Sada Cruzeiro klubowym mistrzem Ameryki Południowej. MVP został Leal

W weekend w brazylijskim Taubate odbyły się Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej. W finale klub Sada Cruzeiro pokonał gospodarzy 3:0, a przyjmujący Leal został MVP turnieju.

Ola Piskorska
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Kluby europejskie będą w kwietniu walczyć o prymat na kontynencie w Lidze Mistrzów, a ekipy Ameryki Południowej już w lutym stoczyły bój o tytuł klubowego mistrza kontynentu.

Tym razem turniej finałowy odbył się w Taubate, a w finale spotkały się dwie brazylijskie drużyny: miejscowa Funvic Taubate oraz Sada Cruizero, aktualny klubowy mistrz całego globu. Mecz nie był jednak zbyt zacięty, bowiem goście z Cruzeiro pokonali gospodarzy 3:0 (25:20, 25:21, 25:10) i tym samym odzyskali tytuł, który stracili rok temu na rzecz UPCN Voley Club. Argentyńczycy tym razem musieli zadowolić się brązowym medalem. W meczu o trzecie miejsce pokonali Personal Bolivar 3:0 (27:25, 28:26, 25:13).

Na zakończenie rozgrywek wybrano Dream Team. Tytuł MVP całej imprezy dostał pochodzący z Kuby przyjmujący Leal.

Najlepszy rozgrywający: William Arjona (Sada Cruzeiro)

Najlepszy atakujący: Wallace De Souza (Sada Cruzeiro)

Najlepszy przyjmujący: Ricardo Lucarelli (Funvic Taubate) i Nikołaj Uczikow (UPCN)

Najlepszy środkowy: Isac Santos (Sada Cruzeiro) i Deivid Costa (Funvic Taubate)

Najlepszy libero: Felipe Silva (Funvic Taubate).