Liga Mistrzyń: Zwycięstwo i awans Dynama Kazań

W meczu 1/12 finału Ligi Mistrzyń Dynamo Kazań pokonało przed własną publicznością Urałoczkę Jekaterynburg 3:1. Triumf ten oznacza, że gospodynie wywalczyły awans do kolejnej fazy tych prestiżowych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Faworytkami spotkania były siatkarki z Kazania, które były zdecydowanie bliżej awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. W pierwszym meczu obu drużyn Dynamo wygrało na wyjeździe 3:1 i przed własną publicznością miało tylko dopełnić formalności. Urałoczka Jekatrynburg nie zamierzała się łatwo poddawać i mecz rozpoczęła od niespodziewanego triumfu w pierwszym secie.

W inauguracyjnej partii ekipa gości spisywała się dużo lepiej, a w ataku skuteczne były Irina Zariażko i Ksenia Ilczenko. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, lecz po drugiej przerwie technicznej Urałoczka wywalczyła sobie kilka "oczek" zapasu. Mimo ambitnej pogoni siatkarki Dynama nie zdołały odrobić strat, choć obroniły dwie piłki setowej. Ostatecznie zespół gości wygrał do 23.

Druga partia to absolutna dominacja gospodyń, które już na początku seta były na wysokim prowadzeniu (7:2). Ekipa z Jekaterynburga popełniała zdecydowanie więcej błędów niż rywalki i miała problemy z przyjęciem ich zagrywek. Gospodynie podbudowane dobrym początkiem tej partii poszły za ciosem i powiększały swoją przewagę. Na nic zdały się płonne przemowy trenera Urałoczki podczas czasów, podopieczne Nikołaja Karpola były bezradne.

Dobra gra w poprzednim secie podbudowała zespół z Kazania. Gospodynie kontynuowały swój koncert i na niewiele pozwalały rywalkom. W trzeciej odsłonie ponownie miały przewagę od początku i utrzymywały ją do ostatniej piłki, dzięki czemu przypieczętowały awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. Czwarty set był już tylko formalnością. Lepiej rozpoczęły go siatkarki Urałoczki, lecz z triumfu cieszył się gospodynie.

Źródło: TVP S.A.

Dynamo Kazań - Urałoczka Jekaterynburg 3:1 (23:25, 25:16, 25:21, 25:22)

Dynamo: Małkowa (2), Jurewa (5), Gamowa (21), Starcewa (4), Wasilewa (25), Isajewa (16), Jeżowa (libero), Kuzakina (libero) oraz Borodakowa (6), Matienko, Ułanowa, Del Core, Melnikowa, Nikołajewa.

Urałoczka: Zariażko (13), Jack (12), Ewtuchowa (15), Klimets (8), Babeszina (6), Ilczenko (7), Romanowa (libero) Woronowa (libero) oraz Kuriło (1), Safonowa (1).