KSZO - PGE Atom Trefl Sopot: Ostrowczanki dzielnie walczyły, ale poległy z wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa /
PAP / Adam Warżawa /

Siatkarki KSZO Ostrowiec mimo ambitnej postawy uległy w starciu z wiceliderem Orlen Ligi - PGE Atomem Trefl Sopot. Pomarańczowo-czarne pokazały się jednak z dobrej strony, nawiązując walkę z wyżej notowanym rywalem.

Pierwszy set do stanu po 4 oba zespoły walczyły jak równy z równym, jednak po długiej wymianie i ataku Katarzyny Zaroślińskiej do głosu doszedł zespół z Sopotu i na pierwszą przerwę techniczną schodził z przewagą czterech punktów (4:8). Ta przewaga została jeszcze powiększona i na drugiej przerwie technicznej ekipa Atomu była lepsza o sześć oczek, po tym jak Sandra Szczygioł zaserwowała w siatkę (10:16). Ostrowczanki walczyły ambitnie i nawet zbliżyły się do Atomu na trzy punkty (15:18, 17:20), jednak ostatecznie lepsze okazały się siatkarki przyjezdne i po ataku Magdaleny Damaske wygrały pierwszą partię 25:20.

Zdecydowanie lepiej drugą odsłonę rozpoczęły siatkarki KSZO, które po błędach Atomu i skutecznych atakach ze strony pomarańczowo-czarnych prowadziły 4:1. As serwisowy Alicji Wójcik na 6:2 dodał skrzydeł ostrowczankom, które po ataku Roksany Brzóski schodziły na pierwszą przerwę techniczna ze sporą przewagą (8:3). Zespół z Sopotu nie zamierzał łatwo się poddać i zaczął skutecznie odrabiać straty. Po ataku Klaudii Kaczorowskiej sopocianki wyrównały stan seta (9:9), ale po akcji Zaroślińskiej z drugiej linii na 12:12 rywalki zaczęły odskakiwać i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:13. Pomarańczowo-czarne goniły rywalki i nawet po autowym ataku Maret Balkestein-Grothues na 23:24 wydawało się, że dojdą Atom, jednak skuteczny atak Zaroślińskiej zakończył drugiego seta do 23.

Trzeci set to wyrównana walka od początku, ale z minimalna przewaga na pierwszej przerwie technicznej były siatkarki Atomu po zablokowaniu Doroty Ściurki (7:8). Coraz większa przewagę osiągał zespół z Sopotu, który bezlitośnie wykorzystywał błędy KSZO, by na drugiej przerwie technicznej po ataku Zaroslińskiej dystansować przeciwniczki już na osiem oczek (8:16). Nie było wątpliwości kto króluje na boisku i mimo ambitnej walki, to jednak lepsze w końcówce okazały się sopocianki, które po błędzie ostrowieckiej kapitan (przejście drugiej linii) wygrały trzeciego seta do 15 i całe spotkanie 3:0, a najlepszą siatkarka wybrana została Maja Tokarska.

KSZO Ostrowiec SA - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 23:25, 15:25)

KSZO Ostrowiec SA: Brzóska, Ściurka, Szpak, Wójcik, Szczygioł, Bednarek, Bulbak (libero) oraz Dybek, Mielczarek.

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Efimienko, Durajczyk (libero) oraz Damaske.

MVP: Maja Tokarska (Atom).