Niespodziewana bohaterka z Rzeszowa. Punkty, bloki, asy 21. kolejki Orlen Ligi

Siatkarki Orlen Ligi rozegrały 21. kolejkę rundy zasadniczej. Przekonajmy się, które zawodniczki spisały się najlepiej w poszczególnych elementach.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

W gronie najskuteczniejszych siatkarek ligi jedna niespodzianka. Magda Jagodzińska w pojedynku z Pałacem Bydgoszcz nie miała sobie równych w ofensywie. Rzeszowianka niemalże wyrównała swój najlepszy tegoroczny wynik (25 punktów z 12. kolejki). Jagodzińska wyprzedziła takie tuzy jak wracająca do formy Katarzyna Skowrońska-Dolata czy Helena Horka. Czeszka z Aluprofu Bielsko-Biała poprowadziła koleżanki do triumfu nad Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna.

Najlepiej punktujące: 

1. Magda Jagodzińska (Developres SkyRes Rzeszów) - 24 punkty
2. Helena Horka (BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała) - 23 punkty
3. Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław) - 22 punkty

Agnieszka Kąkolewska nie zachwyca w tym sezonie w ataku, ale wrocławianka nadal daje popisy w bloku. Przy 197 cm wzrostu środkowej czasami wystarczy wspiąć się na palce. 21-latka zastopowała skrzydłowe Budowlanych Łódź, szczególnie w ostatniej partii pojedynku. Świetnie na siatce spisały się także zawodniczki z Bielska-Białej. Emilia Mucha i Aleksandra Trojan zdobyły 2/3 punktów bielszczanek w tym elemencie.

Najlepiej blokujące:

1. Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław) - 8 punktowych bloków
2. Emilia Mucha (BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała) - 6 punktowych bloków
3. Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo), Natalia Misiuna (Pałac Bydgoszcz), Magda Jagodzińska (Developres SkyRes Rzeszów), Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała), Monika Ptak (Impel Wrocław) - 5 punktowych bloków

Amerykanka Micha Hancock niemal w każdej kolejce udowadnia, że nie bez przyczyny zajmuje pierwsze miejsce w rankingu serwujących. Dąbrowianka dołożyła kolejne 7 oczek i z 49 punktowymi zagrywkami zdecydowanie prowadzi w tegorocznym rankingu. Serwis funkcjonował też w ekipie z Legionowa i nawet punkty Hancock z zagrywki nie uratowały Tauronu MKS przed porażką w tie-breaku z Legionovią Legionowo.

Najlepiej zagrywające:

1. Micha Danielle Hancock (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza) - 7 asów serwisowych
2. Daria Paszek, Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo) - 4 asy serwisowe
3. Rebecca Pavan, Karolina Różycka (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Milena Radecka (Impel Wrocław), Aleksandra Jagieło (Chemik Police) - 3 asy serwisowe,

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×