Skuteczna Milena Rasić. Punkty, bloki, asy pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzyń

W Lidze Mistrzyń coraz bliżej do ostatecznych rozstrzygnięć. Po pierwszych pojedynkach II rundy play-off bliżej awansu do najlepszej czwórki są dwie ekipy ze Stambułu oraz Dynamo Kazań.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Za nami pierwsze mecze II rundy play-off Ligi Mistrzyń. Najbardziej zacięte spotkanie odbyło się w Stambule, gdzie VakifBank zwyciężyło z Volero Zurych dopiero po tie-breaku. To właśnie rewanż w tej parze będzie najbardziej ciekawy.

W pozostałych pojedynkach Fenerbahce Grundig Stambuł 3:1 pokonało Dynamo Moskwa, zaś Dynamo Kazań nie dało szans Nordmeccanice Piacenza, wygrywając 3:0.

Najlepiej punktującą siatkarką była Brankica Mihajlović. Zdobyła ona 29 "oczek", w ataku zanotowała 48 proc. skuteczności przy aż 54 otrzymanych piłkach. Swój dorobek punktowy uzupełniła jednym blokiem i dwom asami.

Punkty:
1. Brankica Mihajlović (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 29 punktów
2. Lonneke Sloetjes (VakifBank Stambuł) - 26 punktów
3. Yeon-Koung Kim (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 23 punkty
4. Milena Rasić (VakifBank Stambuł), Natalia Mammadowa (Volero Zurych) - 22 punkty

Na siatce najlepiej spisała się Christa Harmotto-Dietzen, która zanotowała siedem bloków. Na podium tej klasyfikacji znalazły się także Milena Rasić (6 punktów) oraz Olesia Rychliuk (5 bloków). Co ciekawe, w najlepszej szóstce blokujących są po dwie siatkarki VakifBanku oraz Volero, czyli bezpośrednich rywali.

Bloki:
1. Christa Harmotto-Dietzen (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 7 bloków
2. Milena Rasić (VakifBank Stambuł) - 6 bloków
3. Olesia Rychliuk (Volero Zurych) - 5 bloków
4. Natalia Mammadowa (Volero Zurych) - 4 bloki
5. Robin De Kruijf (VakifBank Stambuł), Jana Szczerbań (Dynamo Moskwa) - 3 bloki

Z kolei w polu zagrywki wyróżniła się środkowa, Milena Rasić. Serbka była czwartą najlepiej punktującą tej serii spotkań i drugą najlepiej blokującą, zaś w serwisie nie miała sobie równych. Rasić zdobyła bezpośrednio cztery punkty swoją zagrywką, wielokrotnie sprawiając problemy rywalkom w przyjęciu.

Asy:
1. Milena Rasić (VakifBank Stambuł) - 4 asy
2. Lonneke Sloetjes (VakifBank Stambuł), Yeon-Koung Kim (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 3 asy
4. Bojana Zivković, Foluke Akinradewo (obie Volero Zurych), Brankica Mihajlović (Fenerbahce Grundig Stambuł), Elitsa Vasileva (Dynamo Kazań) - 2 asy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×