Liga Mistrzów: Sześciu chętnych do Krakowa, miejsca tylko trzy

We wtorek, środę i czwartek poznamy komplet uczestników turnieju finałowego Ligi Mistrzów w Krakowie. Wśród drużyn, które mają szansę na awans do półfinału jest PGE Skra Bełchatów.

Krzysztof Sędzicki
PAP / Maciek Kulczyński

Bełchatowianie przed tygodniem odwrócili losy piekielnie trudnego spotkania z Zenitem w Kazaniu. Przegrywali już 0:2, w czwartym secie obronili piłkę meczową, ale ostatecznie przywieźli z Rosji zwycięstwo. Jednak w rewanżu czekać ich będzie kolejne niezwykle trudne spotkanie z ubiegłorocznymi triumfatorami Champions League.

To z pewnością będzie siatkarski Wielki Czwartek w Łodzi. Wszystkie bilety na to spotkanie zostały wyprzedane, co oznacza, że na trybunach może zasiąść ponad 12 tysięcy osób. Podopieczni Władimira Alekny będą chcieli zrobić wszystko, by ponownie Atlas Arena stała się dla nich szczęśliwa, jak w 2012 roku, kiedy to zdobyli w niej złote medale Ligi Mistrzów.

Jednak wcześniej rozegrane zostaną dwa inne pojedynki. We wtorek w Biełgorodzie Biełogorie zmierzy się z Trentino Volley, które w pierwszym meczu pewnie zwyciężyło u siebie 3:0. Rosyjski zespół jedynie w trzecim secie był w stanie nawiązać walkę z mistrzami Włoch.

W miniony weekend ekipa Radostina Stojczewa odniosła drugie zwycięstwo nad Nuova Pallavolo Molfetta i jest o krok od awansu do półfinału Serie A. Z kolei aktualni wicemistrzowie Rosji mieli wolne, by jak najlepiej przygotować się do prawdopodobnie najważniejszej potyczki w tym sezonie.

Na środę zaplanowano spotkanie Halkbanku Ankara z Cucine Lube Civitanova. Drużyna Michała Kubiaka przegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie 2:3, choć po godzinie rywalizacji prowadziła już 2:0. Wtedy na boisku pojawił się William Priddy, nastąpiło też przebudzenie Osmanego Juantoreny, dzięki czemu to włoski klub odniósł cenne zwycięstwo.

W niedzielę turecki zespół przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa i pokonał w ligowym starciu Galatasaray. Tego samego dnia ekipa prowadzona przez Gianlorenzo Blenginiego po raz trzeci pokonała Top Volley Latina i zapewniła sobie miejsce w najlepszej czwórce ligi włoskiej.

1/3 finału Ligi Mistrzów:
Biełogorie Biełgorod - Trentino Volley (pierwszy mecz 0:3), 22.03.2016, godz. 17:00
Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova (pierwszy mecz 2:3), 23.03.2016, godz. 16:30
PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (pierwszy mecz 3:2), 24.03.2016, godz. 18:00