KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Prezydent CEV zapowiada przełomowe zmiany. Skorzystać mają kluby, reprezentacje i zawodnicy

Prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki potwierdził, że jest otwarty na zmiany, które zapewnią klubom realne korzyści z udziału w europejskich pucharach. Modyfikacje na plus dotyczyć mają także reprezentacji i zawodników.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

- Potrzebujemy pieniędzy, dlatego niezbędne jest znalezienie sponsora. Nie chcemy trzymać ich w bankach tylko inwestować. Zamierzamy zreformować rozgrywki Ligi Mistrzów i mistrzostw Europy, ale potrzeba współpracy ze strony wszystkich zainteresowanych. Wspólnie powinniśmy pracować nad podniesieniem poziomu siatkówki w Europie - powiedział Aleksandar Boricić.

Działacze Europejskiej Konfederacji Siatkówki zapowiedzieli, że niebawem reformy doczeka się Liga Mistrzów. Zmiany mają zagwarantować podniesienie poziomu sportowego najbardziej prestiżowych rozgrywek, a jednocześnie stanowić impuls do rozwoju dla ekip z niżej notowanych krajów. - Chcemy kwalifikacji w Lidze Mistrzów. To bardzo ważne w przypadku ekip z niżej notowanych lig. Przykładem jest Macedonia, gdzie ludzie kochają siatkówkę, ale brakuje środków na udział w zmaganiach. Organizując jeden mecz w Lidze Mistrzów, klub może pozyskać znacznie większe fundusze, niż grając przez cały rok w rozgrywkach krajowych - stwierdził Serb w wywiadzie dla serwisu Worldofvolley.com.

Prezydent CEV zapewnia również, że zamierza zadbać o interesy reprezentacji oraz zawodników, dla których występy w barwach narodowych zazwyczaj stanowią kontynuację ciężkiej pracy, po zakończeniu rozgrywek ligowych. - Zwycięzca Mistrzostw Europy w 2019 roku powinien otrzymać przepustkę olimpijską. Musimy zadbać o prestiż tej imprezy (...) Jeśli chodzi o zawodników, to należy znaleźć równowagę pomiędzy interesami  klubów i federacji. Trzeba znaleźć rozwiązania jak "utrzymać" graczy, a nie niszczyć ich w ciągu kilku lat. Należy wspólnie opracować harmonogram, aby kalendarze CEV, FIVB i federacji krajowych zharmonizować i przy okazji znaleźć dla zawodników czas na odpoczynek - powiedział Boricić.

Zobacz także: Adamek stoczy jeszcze jedną walkę z Polakiem? Padły tajemnicze słowa 

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
worldofvolley.com
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×