Liga Mistrzyń: Znamy finałową czwórkę!

W najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach dobiegła końca faza play-off. Tym samym poznaliśmy zespoły, które zagrają o medale Ligi Mistrzyń.

W turnieju finałowym czekało już Pomi Casalmaggiore, czyli organizator Final Four. Z kolei awans na boisku wywalczyły dwa tureckie zespoły i jeden rosyjski. We wtorek 22 marca zwycięstwo świętować mogły siatkarki Fenerbahce Grundig Stambuł, które po emocjonującej batalii pokonały Dynamo Moskwa.

Jako drugie bilet do Montichiari zdobyły zawodniczki Dynama Kazań, bez większych problemów pokonując Nordmeccanicę Piacenza. Z kolei trzecie i zarazem ostatnie wolne miejsce przypadło w udziale VakifBankowi Stambuł, który zdołał poskromić ambitne Volero Zurych.

Turniej finałowy Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w Montichiari w dniach 9-10 kwietnia. W sobotę odbędą się półfinałowe starcia, najpierw po przeciwnych stronach siatki staną zespoły ze Stambułu, a potem Dynamo Kazań zmierzy się z Pomi. Co ciekawe, spotkanie z udziałem Dynama i Pomi będzie sędziował Polak, gdyż Piotr Dudek został wyznaczony na drugiego arbitra. Z kolei na niedzielę zostały zaplanowane pojedynki o medale.

Wyniki meczów II rundy play-off Ligi Mistrzyń:

VakifBank Stambuł - Volero Zurych 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 23:25, 15:13) Volero Zurych - VakifBank Stambuł 1:3 (22:25, 34:32, 21:25, 22:25)

Awans: VakifBank Stambuł

Fenerbahce Grundig Stambuł - Dynamo Moskwa 3:1 (25:21, 25:14, 21:25, 25:19) Dynamo Moskwa - Fenerbahce Grundig Stambuł 2:3 (19:25, 26:24, 25:19, 18:25, 9:15)

Awans: Fenerbahce Grundig Stambuł

Dynamo Kazań - Nordmeccanica Piacenza 3:0 (25:14, 25:23, 25:21) Nordmeccanica Piacenza - Dynamo Kazań 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)

Awans: Dynamo Kazań