Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siergiej Tietuchin: Cała afera z Meldonium została celowo zorganizowana

W rosyjskich mediach od kilku tygodni nie milknie dyskusja odnośnie groźby wykluczenia reprezentacji Rosji z igrzysk olimpijskich. - Jeżeli do tego dojdzie dojdzie, to będzie oszustwo - uważa legendarny siatkarz Siergiej Tietuchin.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

19 kwietnia FIVB ma podjąć decyzję dotyczącą ewentualnych konsekwencji jakie poniesie reprezentant Rosji Aleksander Markin, który po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Berlinie został przyłapany na stosowaniu środków dopingujących. Na komunikat w tej sprawie z niecierpliwością czeka cały siatkarski świat. Konsekwencją dopingowej wpadki przyjmującego, może być bowiem wykluczenie Sbornej z udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 

- Istnieją pewne przepisy, które ustanowiono wiele lat temu. Jeżeli na dopingu przyłapanych zostanie dwóch lub więcej zawodników danego zespołu, jego wyniki są anulowane. Dlatego też, jeżeli nagle zostaniemy wykluczeni z gry na igrzyskach, będzie to oszustwo. Myślę jednak, że niektórzy ludzie mają sumienie i wszystko będzie w porządku, pojedziemy do Rio - powiedział Siergiej Tietiuchin w wywiadzie dla serwisu sportfakt.ru.

Doświadczony siatkarz uważa, że cała afera dopingowa została celowo zorganizowana, aby zaszkodzić rosyjskim sportowcom. 41-latek wierzy, że osoby odpowiedzialne za wyciągnięcie konsekwencji wobec zawodników przyłapanych na zażywaniu zakazanych środków wykażą się rozsądkiem i wyrozumiałością przy podejmowaniu decyzji. - Kiedy się dowiedziałem o całej sprawie, to jakbym dostała cios w głowę! Kompletna bzdura... Szkoda i wstyd. Najgorszą rzeczą jest karanie kogoś za coś, czemu nie jest winien. Młody zawodnik, będący u progu kariery ma szansę zagrać na igrzyskach, a tu takie coś... Ta cała afera z Meldonium jest bardzo niejasna, podejrzana i upolityczniona. Mam nadzieję, że uda się ją wyjaśnić. Moim zdaniem ​​to wszystko zostało celowo zorganizowane - uważa Tietuchin.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sportfakt.ru

Komentarze (2):

 • VikingEpica Zgłoś komentarz
  Gdyby to była Polska jestem nieomal pewien, że w przeciągu tygodnia od wykrycia byłaby zdyskwalifikowana. Standardy w sporcie. Tylko wybrani mogą robić co im się podoba i nie ponosić
  Czytaj całość
  kary.
  • Thos Zgłoś komentarz
   Tak to wszystko zostało zaplanowane i zarganizowane przez wrogie imperia zachódu i wymierzone w biedną Rosje gdzie sportowcow nie stac na normalną dite i muszą jeść tabletki
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×