Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

FIVB nie komentuje sprawy Markina, ale deklaruje zero tolerancji dla dopingu

FIVB poinformowała, że nie zamierza komentować sprawy Aleksandra Markina. Działacze zapowiadają, że odniosą się do niej dopiero po zakończeniu postępowania wyjaśniającego. Deklarują jednak zero tolerancji dla dopingu.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

W oświadczeniu przesłanym do rosyjskiej agencji informacyjnej TASS działacze FIVB poinformowali, że w najbliższym czasie nie zamierzają się odnosić do sytuacji rosyjskiego siatkarza Aleksandra Markina, który podobnie jak tenisistka Maria Szarapowa, nie przeszedł testów antydopingowych.

Treść oświadczenia FIVB wysłanego do TASS:

Zgodnie z zasadami antydopingowymi naszej organizacji, FIVB nie będzie udzielać żadnych komentarzy na temat tego konkretnego przypadku, dopóki dochodzenie jest w toku. FIVB deklaruje jednak zero tolerancji wobec dopingu i w stu procentach koncentruje się na misji zachowania czystości rywalizacji w siatkówce.

Temat dopingu wśród rosyjskich sportowców od kilku dni nie schodzi z czołówek serwisów sportowych. W ostatnim czasie w siatkarskim środowisku rozgorzała nawet dyskusja, czy reprezentacja Rosji nie powinna zostać wykluczona z udziału w igrzyskach olimpijskich z uwagi na udział Aleksandra Markina w turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie. Takie rozwiązanie sugerowali między innymi trener reprezentacji Niemiec Vital Heynen oraz francuscy siatkarze: Antonin Rouzier i Earvin Ngapeth.

Swoich kolegów z parkietu w trudnej sytuacji wsparła natomiast gwiazda reprezentacji Rosji siatkarek Jekaterina Gamowa. - Nie wątpię w to, że reprezentacja Rosji będzie grać na igrzyskach. Jest mało prawdopodobne, żeby to się zmieniło. Ale coś bardziej konkretnego będzie można powiedzieć dopiero po specjalnym posiedzeniu FIVB - powiedziała jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Sbornej.

Zobacz wideo: Kłos o powołaniach: trener nie chce ryzykować

Źródło: TVP S.A.

Czy siatkarska reprezentacja Rosji powinna ponieść konsekwencje wpadki dopingowej Aleksandra Markina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
tass.ru

Komentarze (1):

 • emotions Zgłoś komentarz
  Taaa najlepiej niech dopiero po IO zakończą postępowanie a o wynikach poinformują jedynie gdy Rosja nie wygra -_^ Teraz to sie nie mają co spieszyć i co tam z koksiarzem wywalczyli awans.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×