Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Superliga: Dynamo Moskwa rozwiązało kontrakt z mistrzem olimpijskim

Libero reprezentacji Rosji, mistrz olimpijski z Londynu Aleksiej Obmoczajew, nie jest już zawodnikiem Dynama Moskwa. Klub postanowił rozwiązać umowę z zawodnikiem z powodu naruszenia warunków kontraktu.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Działacze Dynamo Moskwa poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Aleksiejem Obmoczajewem. W uzasadnieniu podano, że zawodnik naruszył warunki obowiązującego kontraktu. - Aleksiej Obmoczajew naruszył warunki umowy: opuszczał treningi i zachowywał się nieprofesjonalnie. Zgodnie z warunkami umowy, mogliśmy rozwiązać kontrakt przed terminem. Żałujemy, że tak się stało, ponieważ zawodnik miał udany sezon. Nie wiemy co dzieje się z nim obecnie - poinformował Michał Komarow, rzecznik prasowy klubu ze stolicy Rosji.

Aleksiej Obmoczajew, podobnie jak wcześniej Aleksander Markin, przed kilkoma dniami nie przebrnął testów antydopingowych. We krwi zawodnika wykryto substancje, które według osób zajmujących się sprawą dopingu mogą wpływać na psychikę człowieka. Po tym incydencie spekulowano, że zawodnik rozważa nawet zakończenie kariery.

Dopingowa wpadka to nie pierwsze negatywne zdarzenie w karierze zawodnika. W 2013 roku mistrz olimpijski z Londynu został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Rosyjską Federację Siatkówki. Jak tłumaczył wówczas dyrektor federacji Aleksander Jaremienko, rosyjski libero często naruszał regulamin, spożywał alkohol w czasie zgrupowań reprezentacji i nie wypełniał poleceń sztabu trenerskiego.

W styczniu pochodzący z Kisłowodzka zawodnik wystąpił w barwach drużyny narodowej na europejskim turnieju kwalifikacyjnym, który podopieczni Władimira Alekny zakończyli na pierwszym miejscu.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
rsport.ru
Komentarze (2):
 • abstraktus Zgłoś komentarz
  trochę kaszana wyszła z tym dopingiem, bo Rosja ogólnie ma dobrych siatkarzy - zawsze uważałam ich za mocną reprezentację i trudnego przeciwnika...lekko zaszaleli. ciekawa jestem
  Czytaj całość
  ostatecznej decyzji co do nich...
  • kristobal Zgłoś komentarz
   skoro Obmoczajew też miał wpadkę dopingową i był w składzie Rosjan w Berlinie, to już drugi zawodnik z tej ekipy złapany na dopingu. Bada się losowo, więc nie ma pewności, czy więcej
   Czytaj całość
   siatkarzy nie stosowało środków dopingujących. Dla mnie sprawa jasna - Rosja powinna zostać wykluczona.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×