I liga: Pronar Hajnówka wygrał walkę o czwarte miejsce w tabeli

Dzięki wygranej w Będzinie drużyna Pronanru Hajnówka z 27 punktami na koncie umocniła się na czwartej pozycji w I lidze mężczyzn. Przed sobotnim spotkaniem ekipy dzielił w tabeli tylko jeden punkt.

Ewa Lazik
Ewa Lazik

Stawką sobotniego meczu dla obu drużyn było objęcie czwartego miejsca w tabeli. Zadanie to wykonali siatkarze Pronaru wygrywając z gospodarzami meczu 3:1. Zawodnicy z Będzina podjęli wyrównaną walkę tylko w trzeciej partii spotkania. W pozostałych trzech setach przewaga gości była bardzo widoczna i ekipa Interpromexu musiała się pogodzić z przegraną.

Według wielu zwycięstwo nad Będzinem było najważniejszą wygraną drużyny Pronaru w tym sezonie. Wygrana ta ma również psychologiczne znaczenie, gdyż Pronar przerwał dobrą passę przeciwników, którzy ostatnio wygrywali swoje mecze po 3:0.

Po wygranym pojedynku radości nie ukrywał szkoleniowiec Hajnówki Paweł Blomberg: - Przede wszystkim bardzo dobrze zagraliśmy w ataku. Kończyliśmy piłki od razu po przyjęciu, w pierwszej akcji. To dawało nam dużo pewności, a rywale mieli olbrzymie kłopoty z ustawieniem bloku. My czasem coś jeszcze podbiliśmy, wyprowadziliśmy kontrę i dzięki temu uzyskiwaliśmy przewagę - mówił trener.

W kolejnej kolejce zespół z Hajnówki pauzuje, ale i tak zagra w ten dzień ligowy mecz. Bowiem pojedynek z SMS Spała został przełożony z 21 lutego właśnie na sobotę 14 lutego. Wygrana z młodymi adeptami siatkówki jeszcze bardziej umocni zespół z Podlasia w pierwszej czwórce tabeli.