El. ME 2016 juniorów: Awans w wielkim stylu. Biało-Czerwoni upokorzyli rywali!

Siatkarze reprezentacji Polski U-20 w wielkim stylu awansowali na turniej mistrzostw Europy. Podopieczni Sebastiana Pawlika na turnieju we Frankfurcie nie stracili seta, a na zakończenie rywalizacji wręcz upokorzyli rywali.

Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Po wygranych meczach z Danią i Węgrami, trener Sebastian Pawlik ze spokojem zapewniał, że prawdziwy egzamin dopiero przed jego podopiecznymi. Najtrudniejszym rywalem Biało-Czerwonych mieli być gospodarze turnieju - Niemcy. Jak się okazało, ta ekipa również nie była w stanie zagrozić naszym zawodnikom, gładko przegrywając dwa pierwsze sety. Ostatnia partia, wygrana 25:12, była ukoronowaniem kapitalnego występu Polaków, którzy we Frankfurcie nie stracili nawet seta.

Trener Sebastian Pawlik potraktował niedzielne starcie bardzo poważnie, delegując do boju najsilniejszą szóstkę. Zrezygnował także z dokonywania zmian w trakcie meczu. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem jego podopieczni rozegrali najlepsze spotkanie na turnieju. W ataku Biało-Czerwoni kończyli bezbłędnie 64 procent akcji (41/64), w całym spotkaniu myląc się zaledwie dwukrotnie. Skutecznością imponowali zwłaszcza Jakub Kochanowski (73 procent, 8/11) i Jakub Ziobrowski (77 procent, 10/13). Na pochwały za swój występ zasłużył także Mateusz Masłowski, ostoja polskiego przyjęcia (63 proc. przyj. poz. i 38 proc. przyj. dosk.).