Czołowi gracze opuszczą DHL Modena? Klub jest przygotowany na taką ewentualność

Siatkarze DHL Modena w dalszym ciągu pozostają w walce o złoty medal Serie A. W mediach pojawiły się jednak pierwsze spekulacje na temat roszad kadrowych w ekipie prowadzonej obecnie przez Angelo Lorenzettiego.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Zanim jeszcze drużyna DHL Modena wywalczyła awans do finału rozgrywek Serie A, trener Angelo Lorenzetti ogłosił, że w kolejnym sezonie nie zamierza kontynuować współpracy z klubem. - Do naszego rozstania doprowadziło kilka nieporozumień i różnic w podejściu do pewnych spraw. Pojawiły się one już na początku sezonu, choć w jego trakcie potrafiliśmy je nawet przekuć na własną korzyść. Teraz jednak odchodzę. W zgodzie z drużyną i miastem - powiedział doświadczony szkoleniowiec cytowany przez serwis gazzettadimodena.gelocal.it.

Wszystko wskazuje na to, że nie będą to jedyne zmiany jakie dotkną zespół z północy Włoch. Jak informuje na swoim blogu brazylijski dziennikarz Bruno Volocha, do ojczyzny po zakończeniu sezonu wrócić mają Bruno Rezende i Lucas Saatkamp.

Decyzja Brazylijczyków nie powinna jednak zaskoczyć działaczy klubu z Modeny, którzy od dłuższego czasu przygotowują się na taką ewentualność. Przed kilkoma tygodniami włoski dziennikarz Gian Luca Pasini informował, że na liście potencjalnych zastępców reprezentantów Canarinhos znajdują się środkowy Kevin Le Roux z Halkbanku Ankara i Benjamin Toniutti, rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

ZOBACZ WIDEO Operacja Rio ruszyła, czyli przychodzi siatkarz do lekarza (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×