KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PZPS uchwalił Kodeks Etyki i Postępowania

Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, poinformował w specjalnym oświadczeniu o motywach stojących za powstaniem specjalnego kodeksu.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Dokument jest skierowany przede wszystkim do pracowników PZPS i osób z nimi związanych, ale sam Związek ma ambicję, by określone przez niego reguły były przestrzegane w całym szeroko pojętym środowisku siatkarskim. Kodeks skupia się na ośmiu zasadach właściwego postępowania: uczciwości, przejrzystości, godnej reprezentacji, zaangażowania społecznego, szacunku, zdrowej rywalizacji, bezpieczeństwa i reagowania.  

"Koleżanki i Koledzy,
Przyjaciele Polskiej Siatkówki,
Szanowni Państwo!

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej pragnę poinformować, że podjęliśmy uchwałę wprowadzającą w życie Kodeks Etyki i Postępowania Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dokument przygotowany przez PZPS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska i jest rezultatem uzgodnień, które pozwoliły wypracować zwarty i przejrzysty zbiór zasad oraz wartości, którymi winni kierować się ludzie związani z polską siatkówką, bez względu na role i pozycje.

Kodeks zawiera opis ośmiu głównych zasad postępowania, które obowiązują w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Zasady postępowania stanowią odzwierciedlenie promowanych przez PZPS, pożądanych postaw i działań związanych z należytym reprezentowaniem interesów polskiej piłki siatkowej.

Sumienne stosowanie Kodeksu przez wszystkich przedstawicieli władz, pracowników PZPS jest istotnym elementem budowy wizerunku Środowiska Siatkarskiego. Wspiera ono również propagowanie obrazu samego Związku jako prężnej, dobrze zarządzanej organizacji sportowej, działającej według przejrzystych reguł, zgodnych z duchem uczciwej sportowej rywalizacji.

Będziemy niezwykle radzi, jeśli zasadami i wartościami zawartymi w Kodeksie będą kierować się także podmioty współpracujące z PZPS.

Z poważaniem
Paweł Papke
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej"

Kodeks Etyki i Postępowania PZPS

ZOBACZ WIDEO Operacja Rio ruszyła, czyli przychodzi siatkarz do lekarza (źródło TVP)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×