Reprezentant Australii wybrał grę w PlusLidze

Transferowa ofensywa MKS-u Będzin trwa. Nowym zawodnikiem został reprezentant Australii, Nathan Roberts, który występuje na pozycji przyjmującego.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

30-latek dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, mierzy bowiem 199 cm wzrostu. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w australijskim USC Lion, z którym zdobył mistrzostwo kraju.

Jednak większość swojej kariery spędził w Europie. Reprezentował barwy takich zespołów jak: Boldklubben Marienlyst Odense (Dania), Bayer Wuppertal (Niemcy), Castelo de Maria GC (Portugalia), Apollon Kalamaria (Grecja), Pallavolo Pineto, Pallavolo Sora i CMC Rawenna (Włochy), Pallavolo Lugano (Szwajcaria), a także ACH Volley Lublana (Słowenia). W tym czasie zdobył między innymi mistrzostwo Danii oraz Puchar Słowenii. Tylko jeden sezon spędził poza Europą, mowa o rozgrywkach 2012/2013, gdy Australijczyk występował w Al Shabab Al Arabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od 2003 roku przyjmujący gra regularnie w reprezentacji Australii. Nathan Roberts dziewięć lat temu wspólnie ze swoją kadrą zdobył mistrzostwo Azji oraz zajął ósme miejsce w Pucharze Świata. W swoim dorobku ma także występy w Pucharze Azji oraz na mistrzostwach świata w Polsce.

Roberts związał się z MKS-em Będzin rocznym kontraktem. Wcześniej do zagłębiowskiej drużyny dołączyli środkowy Krzysztof Rejno (roczne wypożyczenie z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) oraz libero Michał Potera (podpisał dwuletni kontrakt).

Czy Roberts będzie realnym wzmocnieniem MKS-u?