Lotos Trefl Gdańsk ma nowego libero

Fabian Majcherski w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Lotosu Trefla Gdańsk w PlusLidze. Zawodnik ma grać na pozycji libero i będzie zmiennikiem Piotra Gacka.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
19-letni Majcherski od trzech lat związany jest z gdańskim klubem. Zawodnik pochodzi z Lęborka. Jest wychowankiem tamtejszego SPS-u i stamtąd trafił do Trójmiasta. Na swoim koncie ma liczne sukcesy z grupami młodzieżowymi. Zawodnik wywalczył m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów oraz brązowy medal Młodej Ligi.

Od przyszłego sezonu będzie trenował z pierwszym zespołem. Zajmie miejsce w drużynie Mateusza Czunkiewicza, który został wypożyczony do Łuczniczki Bydgoszcz.

Majcherski ma pod okiem Piotra Gacka zdobywać cenne doświadczenie. - Nasza ideologia jest taka, by do pierwszego zespołu dołączało coraz więcej młodych zawodników, wywodzących się przede wszystkim z naszych struktur. Fabian to bardzo interesujący i silny gracz. Obserwowałem go w rozgrywkach Młodej Ligi i widzę, jak duży postęp zrobił przez te ostatnie lata w Gdańsku. Uważam, że teraz nadszedł idealny czas, by spróbował swoich sił w pierwszym zespole - przyznaje Andrea Anastasi, włoski szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk.

Zawodnik nie ukrywa, że cieszy się z szansy, którą otrzymał od sztabu szkoleniowego. Chce ją jak najlepiej wykorzystać. Na razie od trenerów otrzymał dokładny plan treningowy, który musi realizować w trakcie wakacji.

- Chcę pomóc kolegom w treningu, na pewno dam z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Możliwość dalszego szkolenia pod okiem takiego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, a także u boku Piotra Gacka, jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem - tłumaczy Majcherski.

ZOBACZ WIDEO Andrzej Niemczyk o swojej autobiografii: nie można pisać tylko o fajnych rzeczach (Źródło TVP)


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×