LŚ 2016: Polacy blisko pobicia rekordu. Najdłuższy set z ich udziałem wyrównany

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak /
PAP / Piotr Polak /

Nasi reprezentanci trzykrotnie rywalizowali na przewagi w wygranym 3:1 meczu Ligi Światowej grupy D1 z Argentyną. Do historii przeszedł wynik trzeciego seta.

W tym artykule dowiesz się o:

A początkowo nic nie wskazywało, że zostanie z nim wyrównany rekord pod względem największej liczby zdobytych punktów w meczach z udziałem Polaków w Lidze Światowej. Nasi reprezentanci wygrywali już bowiem 23:20 i byli o włos od zakończenia pojedynku w trzech setach.

Dzielnie walczący Argentyńczycy potrafili jednak doprowadzić do remisu, a następnie lepiej wytrzymać nerwową, pełną zwrotów akcji, końcówkę. Ostatecznie zwyciężyli 38:36.

Taki wynik w spotkaniach Ligi Światowej z udziałem Polski padł wcześniej tylko raz. Stało się to w 2007 roku, w pierwszym secie pojedynku z Francją podczas turnieju Final Six. Wtedy Biało-Czerwoni rozstrzygnęli losy partii na swoją korzyść.

Za każdym razem drużynom brakowało jednak sporo do wyrównania najlepszego wyniku w historii rozgrywek, ustanowionego 29 maja 1999 roku. Wówczas to Kanada z Brazylią zdobyły w jednej odsłonie aż 86 "oczek". 44:42 triumfowali gracze z Ameryki Południowej.

{"id":"","title":""}