Liga Europejska kobiet: Azerki bliżej złota

Trwa świetna gra reprezentacji Azerbejdżanu. W pierwszym finałowym meczu Ligi Europejskiej kobiet Azerki pokonały Słowację 3:1.

Olga Krzysztofik

O złoty medal Ligi Europejskiej kobiet rywalizują Słowaczki (zwyciężczynie "polskiej" grupy A, w półfinale pokonały Słowenki) oraz Azerki (triumfatorki grupy B, w półfinale wyeliminowały Greczynki).

Dwa pierwsze sety czwartkowego pojedynku nie dostarczyły zbyt wielu emocji, gdyż toczyły się pod dyktando najpierw Azerek, a potem gospodyń. Dopiero w trzeciej odsłonie walka była bardziej zacięta, a widowisko ciekawsze. Choć pierwsze piłki należały do Słowaczek, to przyjezdne jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną objęły prowadzenie, które utrzymały przez większą część partii.

Podopieczne Marka Rojko zawalczyły jeszcze w samej końcówce, ale ostatecznie przegrały. Z kolei czwarty set wyglądał już jak formalność, ponownie na boisku dominowały Azerki. Zespół ten wciąż jest niepokonany w tegorocznych rozgrywkach, legitymuje się bilansem spotkań 9-0. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden pojedynek, rewanżowe starcie o złoto odbędzie się w niedzielę 3 lipca.

Słowacja - Azerbejdżan 1:3 (19:25, 25:18, 22:25, 20:25)

Słowacja: Drobnakova (7), Crnkova (13), Pencova (11), Abrhamova (13), Radosova (8), Kosekova (1), Valachova (libero) oraz Kuciakova (1), Palgutova (3), Oveckova, Smitalova (2).

Azerbejdżan: Pozniak (10), Bairamowa (10), Hasanowa (9), Kulan (9), Rahimowa (20), Habibowa (4), Mammadowa (libero) oraz Jagubowa, Kisielowa.