Kwal. ME: dramat polskich juniorek. Przegrany set zdecydował o braku awansu

Reprezentacja Polski juniorek nie zagra na turnieju mistrzostw Europy 2016 siatkarek, który we wrześniu odbędzie się na Węgrzech i Słowacji. Podopieczne Wiesława Popika gorszym bilansem setów przegrały rywalizację z Chorwatkami.

Jacek Pawłowski
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka
Polskie siatkarki w pierwszych dwóch meczach turnieju III rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy zwyciężyły tracąc tylko jednego seta. Po triumfach nad Finlandią (3:1) i Czechami (3:0), do przypieczętowania awansu niezbędna była jednak wygrana nad Serbkami lub przynajmniej punkt wywalczony w tej konfrontacji. Niestety żadnego z celów nie udało się zrealizować. Gospodynie w sobotę odprawiły Biało-Czerwone w czterech setach. W tej sytuacji podopiecznym Wiesława Popika pozostało czekać na korzystne rozstrzygnięcie w grupie I, rywalizującej na Łotwie. Niestety, bezpośredni rywale w walce o przepustkę na Euro nie pomogli naszemu zespołowi. Reprezentacja Chorwacji po bardzo jednostronnym pojedynku pokonała Słowenię 3:0, pieczętując awans do turnieju finałowego, wyprzedzając Polki lepszym bilansem setów (Chorwacja 7:3 - Polska 7:4). Cudu nie było także w spotkaniu kończącym rywalizację. Łotyszki, które mogły jeszcze uratować siatkarki znad Wisły wygrywając z Niemkami za trzy punkty, gładko poległy, pogrążając tym samym nasz zespół.