Serie A2: Zmiana trenera nie pomogła Bolonii

Od kilku dni nowym trenerem ekipy z Bolonii jest Antonio Babini. Niestety zmiana szkoleniowca nie pomogła drużynie Marcela Gromadowskiego, która w sobotę przegrała szósty mecz z rzędu.

Kinga Bernacka

Sp Catania - Wayel Bologna 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Początek sobotniego spotkania nie zapowiadał porażki Bolonii, która szybko objęła prowadzenie 8:3. W miarę upływu czasu coraz lepiej radzili sobie jednak gospodarze, którzy odrobili straty i pierwszego seta wygrali 25:23. W kolejnych partiach zespół Polaka radził sobie coraz gorzej i w konsekwencji w sobotnim spotkaniu nie zdobył nawet seta, choć Catania jest jednym z najsłabszych zespołów rozgrywek.

Mecz z Catanią nie był udany także dla Marcela Gromadowskiego. Polak, który od początku sezonu jest podporą ekipy z Bolonii, w sobotę opuścił boisko już w drugim secie, a jego miejsce zajął rezerwowy Enrico Emiliani. W spotkaniu z Catanią wychowanek Gwardii Wrocław zdobył zaledwie 4 punkty (w tym 1 zagrywką) i w ataku odnotował 33% skuteczność.

Po sobotniej porażce Wayel Bolonia w tabeli Serie A2 zajmuje 11 miejsce. W następnej kolejce przeciwnikami zespołu Polaka będą gracze Canadiens Mantova.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.