Kokpit Kibice

Młoda krew w Jastrzębskim Węglu

Coraz mniej niewiadomych w ekipie z Jastrzębia. Do siódmej drużyny poprzedniego sezonu dołączyli dwaj adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla: przyjmujący Marcin Ernastowicz oraz libero Karol Gdowski.
Roksana Bibiela
Roksana Bibiela
Mark Lebedew / Mark Lebedew

Marcin Ernastowicz to 19-letni przyjmujący, mierzący 192 cm. Jego macierzystym klubem była Kaniasiatka Gostyń. Ma w swoim dorobku mistrzostwo oraz wicemistrzostwo juniorów. 

Libero Karol Gdowski ma 17 lat i będzie drugim libero, obok Jakuba Popiwczaka. Zawodnik pochodzi z Brzeska i mierzy 182 cm wzrostu. Bez wątpienia w Jastrzębiu będzie to najmłodsza formacja przyszłego sezonu.

- Akademia Talentów to niezwykle ważny projekt dla Klubu, więc przyjemnością jest móc dołączyć kolejnych dwóch jej adeptów do pierwszego zespołu. Wszyscy zawodnicy z Akademii, którzy trafiali wcześniej do PlusLigi, a więc Kuba Popiwczak, Konrad Formela oraz Radek Gil, byli graczami prezentującymi solidny poziom. To mówi samo przez się na temat pracy wykonywanej przez trenerów Akademii. Co więcej, trafili do nas chłopcy o świetnych charakterach i gotowi do ciężkiej pracy. Tego samego też oczekujemy od dwójki nowych akademików – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

ZOBACZ WIDEO Sebastian Świderski: Antiga wie co robi (źródło TVP)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×