Rio 2016. Sergio wyróżniony na koniec kariery. Zobacz nagrody indywidualne igrzysk olimpijskich

Wraz z blokiem Fontelesa na Zajcewie zakończyła się rywalizacja w Maracanazinho igrzysk olimpijskich. Złoci okazali się gospodarze - Canarinhos, srebrni Włosi, a brązowi Amerykanie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany libero Sergio.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Nieudane igrzyska dla polskiej reprezentacji okazały się udane dla Brazylijczyków. Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na 5. miejscu, a Canarinhos okazali się tymi, którzy sięgnęli po wymarzone złoto olimpijskie. Choć na przestrzeni turnieju można powiedzieć, że najlepsi byli Włosi, w wielkim finale zostali oni rozpracowani przez gospodarzy igrzysk.

Podobnie jak w przypadku żeńskiej odmiany turnieju, tak i męskiej, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej FIVB pokusiła się o wybór zawodników, którzy jej zdaniem razem stworzyliby drużynę marzeń.

"Dream team" zdominowali Brazylijczycy, którzy zgarnęli aż 4 miejsca. W zestawieniu znalazło się także po jednym miejscu dla siatkarzy z pozostałych ekip medalistów igrzysk, a i czwarta Rosja ma swojego przedstawiciela na środku siatki.

MVP został wybrany legendarny już libero, dla którego turniej olimpijski był ostatnim w karierze reprezentacyjnej. Poza złotym medalem, zwieńczył barwną karierę podwójnym wyróżnieniem od FIVB.


Drużyna marzeń XXXI letnich igrzysk olimpijskich według FIVB:

Rozgrywający: Bruno Rezende 
Atakujący: Wallace De Souza 
Środkowy: Artem Wolwicz 
II Środkowy: Emanuele Birarelli 
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli 
II przyjmujący: Aaron Russell 
Libero: Sergio Dutra Santos

MVP: Sergio Dutra Santos

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Perin: Maja wystrzeliła z całą petardą, którą miała (źródło TVP)
Czy Sergio Dutra Santos zasłużenie został wybrany MVP igrzysk olimpijskich w Rio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×