Piotr Gacek autorytetem dla młodego libero Lotosu Trefla Gdańsk

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Fabian Majcherski w sezonie 2016/2017 zadebiutuje w rozgrywkach PlusLigi. Młody libero Lotosu Trefla Gdańsk nie boi się nowych wyzwań. Docenia także współpracę z Piotrem Gackiem, od którego może się wiele nauczyć.

19-letni Fabian Majcherski od trzech lat związany jest z gdańskim klubem. Zawodnik pochodzi z Lęborka. Jest wychowankiem tamtejszego SPS-u i stamtąd trafił do Trójmiasta. Na swoim koncie ma liczne sukcesy z grupami młodzieżowymi. Zawodnik wywalczył m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów oraz brązowy medal Młodej Ligi.

Na czwartkowej konferencji prasowej młody libero chwalił system szkolenia w klubie z Gdańska.

- Cały program jest świetnie skonstruowany. Jest to duża motywacja dla zawodników, którzy są w grupach młodzieżowych, którzy widzą, że jest szansa przebić się do pierwszego zespołu. Ja jestem tego najlepszym przykładem, ale przede mną byli inni gracze - zauważył Majcherskiej.

W okresie letnim dołączył do pierwszego zespołu Lotosu Trefla Gdańsk. Zajął miejsce w drużynie Mateusza Czunkiewicza, który został wypożyczony do Łuczniczki Bydgoszcz.

ZOBACZ WIDEO: Pekao Szczecin Open nie będzie turniejem rangi ATP

Zawodnik nie ukrywa, że cieszy się z szansy, którą otrzymał od sztabu szkoleniowego. Docenia także współpracę z Piotrem Gackiem, od którego może się wiele nauczyć.

- To wielka przyjemność pracować z takim zawodnikiem. Jest dla mnie autorytetem. To jeden z najlepszych siatkarzy w Polsce - przyznał Majcherski.

Źródło artykułu:
Czy Fabian Majcherski w ciągu trzech lat będzie pierwszym libero Lotosu Trefla Gdańsk?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
abstraktus
29.09.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gacek to świetny siatkarz-szkoda, że tak dziko wyszło z tą LŚ..ale czasu nie cofniemy...dla niejednego zapewne jest autorytetem, a dodatkowo móc grać razem z nim i uczyć się w jednym zespole to Czytaj całość