KSZO - Tauron MKS: gospodynie dzielnie walczyły, ale zwycięsko z potyczki wyszedł zespół gości

Zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał u siebie z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w tie breaku. Po meczu walki to ekipa gości mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / WP SportoweFakty / Rafał Soboń
Szybko na początku pierwszego seta na dwa punkty odskoczył zespół Tauronu MKS, jednak gospodynie za wszelką cenę starały się odrobić stratę. Asem serwisowym do remisu po 4 doprowadziła Magdalena Soter, ale w kolejnych akcjach to przyjezdne były o krok od miejscowych (5:6, 7:8). Wyrównana walka trwała do stanu po 9, potem na 10:14 (po przełożeniu rąk Eweliny Polak) odskoczyła drużyna z Dąbrowy Górniczej i trener Dariusz Parkitny poprosił o czas. Nie wiele to jednak pomogło i po sprytnej kiwce Anny Miros ekipa gości osiągnęła przewagę sześciu oczek (10:17). Ostrowczanki jednak nie poddały się i goniły wynik. Po punktowej zagrywce Szpak doszły rywalki na dwa punkty (16:18), by za chwilę być tylko krok za rywalkami (19:20, 20:21). Błąd przejścia linii środkowej kosztował Tauron MKS prowadzenie (po 22), ale szybko na tę sytuacje odpowiedziała Regan Scott. Przy stanie 22;24 trener KSZO poprosił jeszcze o czas, jednak końcówkę seta lepiej wytrzymały siatkarki Tauronu MKS i była zawodniczka pomarańczowo-czarnych - Kamila Ganszczyk - atakiem ze środka zakończyła pierwszą partię do 23.

Wymarzony początek drugiego seta zanotowała Polak, która zagrywką zdobyła dwa punkty, ale rywalki po błędach Pierre szybko odrobiły stratę (2:2). Tylko do stanu po 4 mecz był wyrównany, później do głosu doszedł zespół z Dąbrowy Górniczej (6:9, 11:16). Mimo, że Joanna Kapturska dwoiła się i troiła po stronie KSZO, to jednak Tauron MKS był nie do zatrzymania (14:20). Mimo, że ostrowczanki zmniejszyły jeszcze w końcówce dystans do rywalek, to po ataku Scott piłka otarła blok KSZO i druga partia padła łupem gości do 19.

Lepiej na początku trzeciej odsłony radziły sobie siatkarki z Dąbrowy Górniczej (3:5), ale ekipa gospodyń po bloku Savy Thaki na Ganszczyk doprowadziła do wyrównania (5:5). Wyrównana walka toczyła się do stanu po 10, by w kolejnych akcjach na cztery oczka odskoczyły przyjezdne (11:15). Kiedy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po ataku Soter zbliżył się na dwa oczka do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, szkoleniowiec gości poprosił o czas. Na nic się to jednak nie zdało, bo Kapturska doprowadziła do wyrównania po 18, a za chwilę Tamara Kaliszuk pomyliła się i ostrowczanki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca i po zaciętej walce wygrały za sprawą Kapturskiej do 23.

Bardzo dobrze od początku w czwartej partii walczyły podopieczne trenera Parkitnego, które odskoczyły gościom na 8:4 i Juan Manuel Serramalera zmuszony był poprosić o czas dla swojego zespołu. Siatkarki KSZO ani myślały się zatrzymać i kontynuowały dobrą grę, zmuszając rywalki do błędów (11:6, 13:7). Tauron MKS mozolnie zaczął odrabiać straty i po asie Yael Castiglione szkoleniowiec gospodyń poprosił o przerwę. Świetna zmianę zaliczyła w tym okresie Helena Horka, która prowadziła swój zespół do kolejnych akcji punktowych (13:11, 14:12). Kiedy przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt (17:16) Dariusz Parkitny musiał reagować. Ciężar gry wzięła na siebie Kapturska i choć Tauron MKS gonił wynik, to jednak ekipa KSZO była o krok przed nim (20:17). Zacięta walka trwała w końcówce czwartej partii po obu stronach siatki (21:21, 25:25), ale lepiej wytrzymały ją pomarańczowo-czarne i po ataku Pierre wygrały na 27:25, doprowadzając do tie breaka.

Wyrównana walka trwała do stanu po 5, ale potem wiatr w żagle złapał zespół Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza (6:9) i trener gospodyń zmuszony był poprosić o czas, by za chwilę… zrobić to samo przy stanie 6:11. Rozpędzona drużyna gości nawet na moment nie zwolniła i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Kropkę nad "i" postawiła Horka, kończąc set i mecz (8:15).

KSZO Ostrowiec SA - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (23:25, 19:25, 25:23, 27:25, 8:15)

KSZO Ostrowiec Św.: Polak, Piotrowska, Soter, Ściurka, Kapturska, Pierre, Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak, Brzóska, Thaka, Colik (libero).

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Scot, Castigilione, Kaliszuk, Sobolska, Miros, Ganszczyk, Drabek (libero) oraz Paszek, Dziękiewicz, Horka, Lemańczyk (libero).

MVP: Yael Castiglione (Tauron MKS).