Niesamowity początek sezonu Moniki Ptak. Punkty, bloki, asy - 2. kolejka Orlen Ligi

Monika Ptak na początku sezonu urasta do miana najlepszej blokującej Orlen Ligi. Wrocławianka w spotkaniu z ŁKS-em Łódź aż 12 razy zatrzymała rywalki na siatce. W tym pojedynku znakomicie zaprezentowała się też Izabela Kowalińska (26 punktów).

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

W 2. kolejce nie brakowało wybitnych występów. Konkurencję zdystansowała Izabela Kowalińską z beniaminka z Łodzi. ŁKS niespodziewanie pokonał 3:2 Impel Wrocław, w znacznej mierze dzięki 26 oczkom atakującej. Kowalińska wykonała 21 kończących uderzeń (33 proc. skuteczności), do tego zapisała na swoim koncie 4 bloki i asa serwisowego.

Lata mijają, a w Orlen Lidze jedno się nie zmienia. Katarzyna Zaroślińska, tym razem już w barwach Chemika, to wciąż jedna z najlepszych (najlepsza?) atakujących ligi. W 2. kolejce uzyskała 21 punktów (przy znakomitej skuteczności 50 proc.). Świetny powrót do Polski ligi zalicza Marina Cvetanović, a w barwach Budowlanych Łódź brylowała Kaja Grobelna.

Punkty:

1. Izabela Kowalińska (ŁKS Commercecon Łódź) - 26 punktów
2. Kaja Grobelna (Budowlani Łódź), Katarzyna Zaroślińska (Chemik Police), Marina Cvetanovic (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna) - 21 punktów
5. Monika Bociek (Legionovia Legionowo) - 20 punktów

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?
Po dwóch kolejkach na koncie aż 18 punktowych bloków. Monika Ptak z przytupem weszła w sezon 2016/2017. Choć Impel przegrał w Łodzi, to środkowa z Wrocławia może być zadowolona ze swojego występu. 12 razy zatrzymała przeciwniczki i zdeklasowała pozostałe koleżanki w klasyfikacji blokujących. Niemal tradycyjnie w czołówce mierząca 202 cm Gabriela Polańska. Szerokiej publiczności pokazała się Ewelina Ryznar, reprezentująca barwy Giacomini Budowlanych Toruń. Ze sporym udziałem środkowej beniaminek wygrał 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Bloki:

1. Monika Ptak (Impel Wrocław) - 12 punktowych bloków
2. Gabriela Polańska (Budowlani Łódź), Ewelina Ryznar (Giacomini Budowlani Toruń) - 8 punktowych bloków
4. Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo), Justyna Łukasik (Atom Trefl Sopot), Magdalena Soter (KSZO Ostrowiec SA), Magdalena Hawryła (Developres SkyRes Rzeszów) - 5 punktowych bloków

Nihil novi wśród serwujących w Orlen Lidze. W 2. kolejce na czele zawodniczki, które od latu uchodzą za najlepsze w tym elemencie. Mowa o Agnieszce Bednarek-Kaszy i Sylwii Pycii. Zresztą to środkowe najlepiej punktowały w polu serwisowym. Po 4 oczka uzyskały też Maja Savić i Kamila Ganszczyk.

Asy:

1. Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź) - 5 asów serwisowych 3. Maja Savić (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna), Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza) - 4 punkty 5. Anna Werblińska (Chemik Police), Emilia Mucha, Magdalena Gryka (obie BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Tamara Kaliszuk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Monika Ptak zostanie najlepszą blokującą sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×